Жертвам домашнього насильства у Новій Зеландії даватимуть відпустку

Дата: 26 Липня 2018
A+ A- Підписатися

Парламент Нової Зеландії ухвалив закон, який зобов’язує роботодавців надавати жертвам домашнього насильства оплачувану відпустку до 10 днів на рік.

Про це повідомляє Meduza.

Депутатка Джен Лоджи, що внесла законопроект 

Законопроект внесла депутатка Партії зелених Джен Лоджи ще 2016 року. Вона аргументувала необхідність ухвалення закону тим, що чинні правила надання відпустки не дозволяють жертвам домашнього насильства працювати над необхідними юридичними справами, шукати нове житло та проходити терапію.

“Домашнє насильство не знає межі між роботою і життям”, – заявила вона.

За ініціативу проголосували 63 члени парламенту: депутати з Партії зелених та двох правлячих партій – лейбористської і націоналістичної New Zealand First. Проти висловилися 57 депутатів.

Критики ініціативи заявили, що закон не допоможе зупинити насильство і призведе до того, що роботодавці почнуть “фільтрувати” людей під час прийняття на роботу, оцінюючи, чи не стануть вони жертвами насильства.

Британське видання The Guardian повідомляє, що Нова Зеландія посідає одне з перших місць серед розвинених країн за поширеністю домашнього насильства – до поліції звертаються з такими скаргами кожні чотири хвилини. За даними правозахисних організацій, 60% жінок, які постраждали від домашнього насильства, працювали на повну ставку. Менше половини жертв змогли зберегти роботу.

Журналісти пишуть, що Нова Зеландія першою у світі ухвалила закон про оплачувану відпустку для жертв домашнього насильства. При цьому BBC зауважує, що на Філіппінах уже діє норма про оплачувану відпустку, а подібні закони обговорюються в Канаді та Австралії.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter