Зеленський назвав домашнє насильство другою проблемою після пандемії і підписав указ із протидії

Дата: 21 Вересня 2020
A+ A- Підписатися

Президент Володимир Зеленський заявив, що в умовах пандемії коронавірусу найбільшою проблемою після хвороби виявилося зростання випадків домашнього насильства.

Про це він сказав під час зустрічі з представниками громадських та міжнародних організацій, присвяченій питанням реалізації державної політики з протидії та запобігання домашньому насильству, повідомляє Укрінформ.

“В умовах пандемії COVID-19 проблемою номер два після самого вірусу стало наростання домашнього насильства. Як приклад: тільки за перші пів року поліція отримала майже вдвічі більше звернень щодо домашнього насильства, ніж у минулому півріччі”, – зазначив Зеленський.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль припустив, що це може бути пов’язане з карантином.

“Як сказав президент України, за перші шість місяців 2020 року в Україні зафіксовано понад 96 тисяч звернень щодо домашнього насильства. Це вдвічі більше, ніж за першу половину минулого року. Це пов’язане в тому числі з наслідками ось цієї ковідівської кризи, коли люди були вдома і ця проблема домашнього насильства проявилася надзвичайно сильно”, – сказав Шмигаль.

Президент також повідомив, що підписав указ про невідкладні заходи із запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі, захисту прав осіб, які постраждали від такого насильства.

“Проєкт указу спрямований на системну розбудову мережі реагування на насильство, він втілює базові принципи захисту прав та інтересів постраждалих осіб”, – підкреслив глава держави перед підписанням документа.

Він нагадав, що законодавством України домашнє насильство “криміналізовано”, проте потрібні механізми для реалізації законів і система доступних послуг.

“Людина має бути впевнена, що їй справді допоможуть, а не створять нові проблеми”, – наголосив Зеленський.

Він додав, що всі відповідні служби, які працюють у системі протидії домашньому насильству, повинні працювати ефективно, а люди мають розраховувати на оперативну й адекватну відповідь на звернення.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: