Зеленського просять легалізувати цивільні партнерства

Дата: 10 Червня 2019
A+ A- Підписатися

На сайті офіційного інтернет-представництва президента зареєстрували електронну петицію щодо легалізації в Україні цивільного партнерства для різностатевих і одностатевих пар.

Підписати петицію можна за посиланням

Авторка петиції закликала легалізувати партнерства з урахуванням майнових і немайнових прав, зокрема володіння, успадкування майна, утримання одного партнера іншим в разі непрацездатності та конституційного права не свідчити проти свого партнера в суді. Врегулювання питання легалізації цивільних партнерств також має вирішити проблеми:

  • можливості для одностатевих та різностатевих пар зареєструвати відносини зі своєю коханою людиною;
  • права на спільну сумісну власність (нерухоме та рухоме майно);
  • права на аліменти та пільги;
  • права на оформлення постійного місця проживання для партнера з іншим громадянством;
  • можливість відвідувати свого партнера в медичних закладах, дізнаватися про медичний стан, доглядати та розпоряджатися тілом у разі смерті;
  • мати права на спільне батьківство та виховання дітей;
  • можливість мати свободу від релігійних конотацій, характерних для шлюбу.

Як відомо, захід із розроблення законопроєкту про цивільне партнерство є підпунктом 6 пункту 105 Плану дій з реалізації Національної стратегії у сфері прав людини до 2020 року. Нацстратегія була підписана президентом України Петром Порошенком 26 серпня 2015 року, а План дій Кабмін ухвалив 23 листопада 2015 року.

У 2017–2018 роках у кількох містах України органи місцевого самоврядування ухвалили низку однотипних звернень до центральних органів влади. У них вони закликали обмежити права і свободи людини для ЛГБТ-спільноти. Реагуючи на ці звернення, Омбудсман і його представники говорили про неприпустимість порушення норм національного антидискримінаційного законодавства та закликів до обмеження прав і свобод для окремих груп людей.

Згодом і президент України Петро Порошенко нагадав підписантам петиції стосовно захисту “традиційних сімейних цінностей” про заборону дискримінації, зокрема й закликів до обмежень прав і свобод людини. 

Але в грудні 2018 року під час презентації річного звіту про виконання Плану дій з реалізації Нацстратегії заступник міністра юстиції з питань європейської інтеграції Сергій Петухов заявив, що відомство не розроблятиме відповідний документ. За його словами, згаданий захід не можливо виконати, бо проти нього протестувала низка депутатів різного рівня. 

“Місцеві депутати заперечували проти існування такого заходу в Нацстратегії і виступали проти будь-яких пропозицій уряду щодо законодавчого регулювання у сфері прав ЛГБТ-спільноти. Ті звернення, які ми отримали, сигналізують про поляризацію суспільства. Це питання навряд чи буде врегульовано, бо за такий законопроєкт не проголосують у Верховній Раді”, – сказав Петухов.

У квітні цього року Омбудсман рекомендувала розробити та подати на розгляд Верховної Ради України законопроєкт про легалізацію в Україні зареєстрованого цивільного партнерства для різностатевих і одностатевих пар.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter