Зеленський додав ще більше правозахисників у комісію, яка перезавантажуватиме правову систему

Дата: 22 Серпня 2019
A+ A- Підписатися

Президент Володимир Зеленський ввів до Комісії з питань правової реформи ще трьох правозахисниць з громадського сектору та трьох експертів міжнародної організації. 

Про це йдеться в указі президента від 22 серпня.

Зокрема, до робочої групи, яка в складі комісії працюватиме над питаннями реінтеграції тимчасово окупованих територій, включили менеджерку з адвокації Центру прав людини ZMINA Олену Луньову, виконавчу директорку ГО “Громадський холдинг “Група впливу” Тетяну Дурнєву та директорку ГО “Українська правова консультативна група” Надію Волкову.

Менеджерка з адвокації Центру прав людини ZMINA Олена Луньова

Також президент увів до складу згаданої групи консультантів та спостерігачів від Міжнародної організації права розвитку Людмилу Вигівську,  Сергія Дрозача й Андрія Міхєєва – теж за їхньою згодою.

Цей указ (№617) вносить зміни до указу президента від 7 серпня (№584), яким Зеленський затвердив склад Комісії з питань правової політики, яка, зокрема, має напрацювати правові засади створення умов для реінтеграції в єдиний конституційний простір України окупованих територій та їхнього населення.

Тоді до складу цієї комісії увійшли 84 особи. У ній мають діяти щонайменше шість робочих груп: підготовки пропозицій щодо внесення змін до Конституції України; розвитку законодавства про організацію судової влади та здійснення правосуддя; розвитку кримінального права; реформування кримінальної юстиції; розвитку юридичної освіти; реінтеграції тимчасово окупованих територій. 

Експерти зазначали, що складу комісії увійшли як правозахисники, яким довіряє громадськість, так і недоброчесні та скомпроментовані судді.

Так, член Громадської ради доброчесності Роман Маселко звертав увагу на те, що з 12 суддів-членів комісії стосовно п’ятьох є висновки ГРД про їхню недоброчесність. Щодо ще трьох є серйозні сумніви у відповідності їхніх статків доходам.

Наприклад, до комісії увійшли колишній член ВККС часів Януковича Анатолій Марцинкевич, який підлягає люстрації, чинний член ВККС Олександр Дроздов, що очолює засновану Медведчуком Спілку адвокатів України та має подяку від Януковича за вибори 2010 року.

Крім того, за словами Маселка, до групи з питань правосуддя, яка має напрацювати механізми виправлення проваленої судової реформи, увійшли 26 людей, але частина з них, на думку адвоката, члена Громадської ради доброчесності Романа Маселка, відповідальні за провал судової реформи. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: