На Сумщині суд дозволив дитині після розлучення батьків жити з матір’ю-бісексуалкою

Дата: 27 Березня 2017
A+ A- Підписатися

Правозахисний ЛГБТ Центр “Наш світ” допоміг мешканці Сумської області виграти суд за право виховувати дитину після розлучення.

Про це йдеться у повідомленні на сторінці Центру.

Згідно з повідомленням, під час процесу розлучення чоловік намагався відсудити право виховувати дитину (юридичною мовою – добитися визначення місця проживання дитини з батьком) на тій підставі, що його колишня дружина є бісексуалкою і зараз мешкає разом зі своєю партнеркою, що на його погляд є аморальним.

В свою чергу, за даними організації, суддя районного суду Сумської області (точні дані не називаються з етичних міркувань) вела слухання у цій справі з відвертою гомофобією, намагалася раз за разом довести, що відповідачка бреше, що вона не здатна належним чином виховувати дитину через нижчу ніж у її колишнього чоловіка зарплату та інші обставини.

“Наш світ” наводить приклад діалогу під час засідання:

“Суддя:. І за басейн не платите? Це ж дороге задоволення.

Відповідачка: Син відвідує басейн, як і інші діти.

Суддя: Хм, як чудово ви влаштувалися, хе-х! Може і мені… [стати лесбійкою]? Просто чудово, все безкоштовно!

Відповідачка: Я всього лише попросила взяти мою дитину в садок!

Суддя: Як все просто!”

На цьому етапі ця жінка (відповідачка) звернулась по допомогу до Центру “Наш світ”. Юрист організації Ігор Кобліков після детальної консультації допоміг їй підготувати усі необхідні документи. Крім того, він підготував для клієнтки текст промови для наступного судового слухання.

І от 13 лютого 2017 року згаданий суд прийняв рішення, згідно з яким шлюб між позивачем та відповідачкою був визнаний розірваним, а позов батька дитини про визначення місця проживання був відхилений. Дитина залишилась зі своєю матір’ю.

“Ми чекали допоки судова справа не надійде до Єдиного державного реєстру судових рішень, не минуть терміни подання апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції. Отже, тепер можемо з упевненістю сказати, що судова справа закінчилась успіхом”, – зазначають у Центрі.

“Наш світ” також закликає інших представників ЛГБТ-спільноти в разі необхідності звертатися по допомогу до організації і не боятися відстоювати свої порушені права в судах.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: