Затверджувати зміни до Конституції можна на будь-якій сесії Верховної Ради – рішення КС

Дата: 21 Березня 2016
A+ A- Підписатися

Голосування за остаточне внесення змін до Конституції може відбутися на будь-якій сесії Верховної Ради, а не на наступній за рахунком після тієї, на якій ці зміни були попередньо схвалені.

Такий висновок можна зробити на підставі рішення Конституційного суду (КС), яке опублікувала прес-служба відомства.

Конституційний суд пояснив, що йдеться про можливість вносити зміни до Конституції саме на черговій, а не на позачерговій сесії, а парламент сам може встановити в регламенті, на якій саме наступній сесії можна приймати в цілому зміни до Основного закону.

“Верховна Рада може передбачити в Регламенті Верховної Ради можливість ухвалення законопроекту про внесення змін до Конституції України як закону на більш пізній черговій сесії Верховної Ради з дотриманням положень, закріплених розділом 13 (Внесення змін до Конституції України) Основного закону України”, — вирішили у Конституційному суді.

У січні 51 народний депутат звернувся до КС з проханням розтлумачити положення 155 статті Основного закону, що стосуються процедури внесення змін до Конституції.

Дана стаття встановлює, що “законопроект про внесення змін до Конституції України (…) попередньо схвалений більшістю від конституційного складу Верховної Ради, вважається прийнятим, якщо на наступній черговій сесії Верховної Ради, за нього проголосували не менше ніж дві третини від конституційного складу Верховної Ради”.

Народні обранці попросили КС внести ясність: чи означають слова “наступна” і “чергова” безпосередньо наступну за номером сесію після тієї, на якій законопроект був попередньо схвалений, або будь-які інші наступні сесії.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: