Затримання Коцаби є неприпустимим – омбудсмен

Дата: 10 Лютого 2015
A+ A- Підписатися

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська вважає, що таке обмеження свободи, як у справі Руслана Коцаби, є неприпустимим у демократичному суспільстві.

Про це вона повідомила на прес-конференції, відповідаючи на питання журналістів.

Прес-служба омбудсмена зазначає, що, як видно з оприлюдненої у ЗМІ копії ухвали слідчого судді про застосування до Коцаби запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, підставою для затримання та підозр у вчиненні злочинів були висловлювання журналіста щодо воєнних дій та мобілізації.

Уповноважений з прав людини наголошує, що переслідування журналістів є неприйнятним і може становити порушення прав і свобод, що гарантовано Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод.

Наразі з високою ймовірністю можна стверджувати про ознаки порушення статті 10 Конвенції, оскільки практика Європейського суду у схожих справах вказує на недопустимість у демократичному суспільстві такого обмеження свободи, як у справі Руслана Коцаби“, – переконана Валерія Лутковська.

Зазначено, що у таких ситуаціях Європейський суд з прав людини неодноразово наголошував, що будь-яке обмеження свободи висловлення поглядів повинно мати легітимну мету (наприклад, здійснюватись в інтересах національної безпеки, територіальної цілісності або громадської безпеки, для запобігання заворушенням чи злочинам), бути пропорційним переслідуваній меті та необхідним у демократичному суспільстві.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: