Затриманим жінкам у Британії силовики мусять безкоштовно надавати гігієнічні засоби

Дата: 25 Липня 2019
A+ A- Підписатися

Британські поліцейські повинні пропонувати жінкам, які перебувають під вартою, безкоштовні санітарно-гігієнічні вироби.

Про це повідомляє BBC.

Нові зміни до законодавства країни внесли після того, як минулого року набула розголосу історія з охоронцем, який закликав своїх колег ігнорувати потреби жінок з менструацією, що перебувають під вартою. Відтепер британські поліцейські мають запитувати всіх затриманих, чи бажають вони поговорити приватно з членом служби опіки з будь-якого питання, що стосується їхнього особистого здоров’я, гігієни та потреб у добробуті. 

Самі ж затримані можуть попросити поговорити з працівником своєї статі та мають право зберігати менструальні та інші засоби особистої гігієни. Водночас рішення про відмову від такої продукції повинно підлягати оцінюванню ризику. Також нові правила містять у собі зміни щодо конфіденційності ув’язнених, зокрема в туалетних кімнатах. 

Рішення британських законотворців уже привітали правозахисниці, які виступали за дотримання жіночих прав у пенітенціарних установах країни.

“Наші потреби не додаткові: вони просто відрізняються від чоловічих. Їх потрібно вважати важливими для більшості людського роду”, – заявила активістка Габбі Едлін.

Як відомо, в Україні активно намагаються погодити з європейськими стандартами умови тримання людей у пенітенціарних установах. Задля цього Міністерство юстиції України розробило нові правила внутрішнього розпорядку установ виконання покарань, які дозволяють ув’язненим носити бороди, курити в карцерах і спілкуватися безпосередньо з адміністрацією. Також уряд затвердив нові норми харчування осіб, які тримаються в установах виконання покарань, слідчих ізоляторах та інших місцях неволі, а парламентарі запропонували розглянути питання збільшення норми площі в камері для однієї взятої під варту особи. Їх не переглядали з часу ухвалення відповідного закону в 1993 році. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: