Затриманий у Криму активіст Бекіров вважає своє етапування до Росії депортацією

Дата: 14 Травня 2019
A+ A- Підписатися

Затриманий 28 березня в Ростові російськими силовиками активіст Ремзі Бекіров заявив, що розцінює своє етапування до ростовського СІЗО як депортацію. 

Про це він заявив на засіданні суду щодо подовження йому арешту, передає “Крим.Реалії”.

Суд подовжив арешт Бекірову до 15 серпня. Свій арешт чоловік пов’язує з активною громадською позицією. 

“Із 2016 року і по день свого арешту я висвітлював репресії проти корінного кримськотатарського народу та інших інакодумців у Криму, був присутній практично на всіх гучних, знакових судових процесах, висвітлював і передавав інформацію на весь світ, щоб розповісти про реальне становище мого народу і всіх людей, які в Криму зазнають утисків через свої погляди”, – сказав чоловік російським суддям. 

Активіст наголосив, що є членом громадського об’єднання “Кримська солідарність”, а його арешт – “яскраве підтвердження того, що свобода слова в Криму не діє”.

“Я сприймаю це (етапування фігурантів другої сімферопольської “справи “Хізб ут-Тахрір” із Сімферополя до Ростовської області Росії – ред.) як депортацію. 18 травня 1944 року мій народ було депортовано з Криму. Також і я, з незрозумілої мені причини, був відправлений з Криму до Ростова-на-Дону”, – додав він. 

Як відомо, Ремзі Бекірова разом з Османом Аріфмеметовим та Владленом Абдулкадировим російські силовики затримали 28 березня в Ростові, коли вони сиділи в кафе. Співробітники ФСБ застосували до них катування: після затримання чоловіків везли в наручниках близько шести годин до російського Тимашевська, а під час дороги на їхню адресу звучали постійні погрози та образи. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: