Затриманих активістів та журналістів у Криму намагались залякати

Дата: 22 Травня 2015
A+ A- Підписатися

Російська поліція заздалегідь планувала затримання активістів і журналістів телеканалу “Інтер” у Криму.

Як пише портал “Крим. Реалії“, про це повідомив проукраїнський активіст Вельдар Шукурджиєв, якого разом з іншими активістами та журналістами протримали у райвідділі кілька годин.

За його словами, це затримання не було експромтом з боку поліції, а мета такого тиску – домогтися того, щоб півострів залишили всі інакодумці.

Нас вичавлюють, повільно й методично. Запустився механізм постійного тиску. Вже очевидно, що кожна наша телефонна розмова прослуховується, а кожен крок – відстежується“, – сказав Вельдар Шукурджиєв.

За словами іншого затриманого активіста, Леоніда Кузьміна, поліція намагалася дізнатися, що вони робили в Армянську.

З нас взяли пояснення, що ми там робили. Відкатали відбитки пальців, сфотографували. На питання, для чого їм наші відбитки, відповіли: “А раптом завтра з вами щось трапиться, як ми вас впізнаємо? У нас знаходять тут трупи без голови…“, – розповів Леонід Кузьмін.

Нагадаємо, 21 травня в Армянську на адміністративному кордону між Кримом та материковою частиною України російські правоохоронці затримали чотирьох проукраїнських активістів та знімальну групу телеканалу “Інтер” у складі трьох журналістів. Серед активістів були Леонід Кузьмін, організатор акції у Сімферополі до дня народження українського поета та художника Тараса Шевченка, та Вельдар Шукурджиєв, один з учасників цієї акції. Їм обом кримський суд раніше виносив покарання за використання на акції української символіки.

Затриманих відвезли до РВВС Армянська, нібито для встановлення особи. Пізніше Леоніда Кузьміна, оператора “Інтера” Віталія Зятковського і двох активістів відпустили після тривалого допиту. Згодом звільнили решту затриманих, у тому числі кореспондентку “Інтера” Юлію Крючкову.

Як повідомив Леонід Кузьмін “5 каналу“, поліція затримала активістів при спробі зробити селфі у вишиванках.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: