Засуджений в Росії кримчанин Руслан Зейтуллаєв звернувся до ООН

Дата: 28 Серпня 2017
A+ A- Підписатися

Незаконно засуджений в Росії кримчанин Руслан Зейтуллаєв звернувся у відкритому листі до Організації Об’єднаних Націй із закликом продовжити тиск на Москву з метою звільнення всіх українських політв’язнів та дотримання прав і свобод кримськотатарського народу.

Лист Зейтуллаєва, датований 27 липня, оприлюднило на своїй сторінці у Twitter постійне представництво України в ООН.

“Виходячи з того, що більше трьох років на території Криму … коли фактично Кримський півострів опинився у правовому полі Російської Федерації та ім’ям Росії приймаються незаконні і неконституційні рішення … у своєму зверненні прошу вас продовжувати чинити всебічний тиск на уряд Російської Федерації до повного звільнення всіх незаконно ув’язнених у в’язницях громадян України та дотримання прав і свобод кримськотатарського народу”, – закликав Зейтуллаєв.

Він зазначив, що незаконні рішення в Криму ухвалюють у сфері “боротьби з екстремізмом та тероризмом, правил проведення мирних зібрань, визнання Меджліса кримських татар екстремістською організацією, порушення кримінальних справ та обшуків у журналістів,  викрадення та переміщення на територію РФ громадян України”.

Також Зейтуллаєв повідомив, що перебуваючи у СІЗО №1 м. Ростова-на-Дону, він оголошує безстрокове голодування.

Як відомо, Північно-Кавказький окружний військовий суд 7 вересня 2016 року визнав Зейтуллаєва винним в “участі в терористичному співтоваристві” і засудив його до 7 років позбавлення волі.

Російська прокуратура оскаржила це рішення у Верховному Суді Росії, і справу знову направили до Північно-Кавказького окружного військового суду на перегляд. Слідчі органи наполягали на тому, щоб Зейтуллаєва визнали не учасником, а організатором терористичного співтовариства.

Відповідна стаття Кримінального кодексу України передбачає санкцію від 15 років позбавлення волі до довічного ув’язнення.

27 липня Верховний суд Росії відхилив апеляцію Зейтуллаєва і збільшив термін ув’язнення із 12 років до 15. У відповідь на це севастополець оголосив голодування, яке тривало більше двох тижнів. Це було вже третє голодування за час перебування Зейтуллаєва під вартою. 

Захисники заарештованих і засуджених у “справі Хізб ут-Тахрір” кримчан вважають їх переслідування мотивованим за релігійною ознакою.

Верховний суд РФ заборонив “Хізб ут-Тахрір” у 2003 році, включивши організацію до списку 15 об’єднань, названих “терористичними”.

МЗС України висловило категоричний протест та обурення у зв’язку з черговою хвилею політичних репресій та порушень прав людини з боку Кремля щодо громадян України.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: