Закон про ринок землі просять визнати неконституційним

Дата: 04 Травня 2020
A+ A- Підписатися

48 народних депутатів просять Конституційний Суд визнати неконституційним закон про обіг земель сільгосппризначення.

Про це повідомили на сайті суду. 

Повноважними представниками нардепів у поданні зазначено лідерку ВО “Батьківщина” Юлію Тимошенко та нардепа від цієї фракції Сергія Власенка. Автори подання вважають, що закон не відповідає Конституції, адже: 

  • під час процедури розгляду й ухвалення закону нібито були порушення;
  • позачергове засідання парламенту, на якому розглядали закон, скликали на 30 березня, а сам закон у цілому ухвалили вже 31 березня;
  • під час розгляду правок до закону 30 березня в залі нібито не було необхідної для ухвалення рішень кількості нардепів.

Також депутати просять залучити до розгляду справи як свідків своїх колег нардепів В. Наливайченка, І. Кириленка, М. Цимбалюка, А. Пузійчука, В. Івченка.

Нагадаємо, 31 березня Верховна Рада ухвалила закон про обіг земель сільськогосподарського призначення. За це рішення проголосувало 259 народних депутатів. Голоси дали, зокрема, політичні партії Петра Порошенка і Святослава Вакарчука. Наприкінці квітня закон підписав президент Володимир Зеленський. 

Документ передбачає скасування з другого півріччя 2021 року дії мораторію на продаж аграрної землі. На позачерговому засіданні 13 квітня народні депутати відхилили 13 постанов про скасування закону про ринок землі й у такий спосіб розблокували його підписання.

Як відомо, зняття мораторію на продаж сільськогосподарських земель було одним з пунктів у рекомендаціях платформи “Правозахисний порядок денний” для новообраних президента і парламенту. Через запровадження мораторію на продаж сільськогосподарських земель власники паїв не могли вільно розпоряджатися своєю власністю, продавати землю або отримувати справедливу ціну від її оренди. Це призвело до тіньового ринку землі та корупції.

До того ж близько півтора мільйона землевласників за час існування мораторію померли, так і не скориставшись своїм правом розпоряджатися цією землею. Правозахисники пояснюють, що право власності належить до прав людини, яке захищено статтею 1 Першого протоколу до Європейської конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. Вони переконані, що мораторій порушує цю статтю, і нагадують, що у 2018 році Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) у справі “Зеленчук і Цицюра проти України” зобов’язав державу лібералізувати законодавство й скасувати мораторій на продаж сільськогосподарських земель, проте 2018 року парламент продовжив дію мораторію до 2020-го.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: