Бойовики на Донбасі захоплювали колонії заради зброї – доповідь

Дата: 15 Травня 2015
A+ A- Підписатися

Під час ескалації конфлікту на сході України в 2014 році установи та органи пенітенціарної служби в Донецькій та Луганській областях стали об`єктами прискіпливої уваги бойовиків. Найчастіше їх цікавила зброя, рідше – самі в’язні.

Про це йдеться в доповіді, підготовленою громадською організацією “Донецький Меморіал”.

Поодинокі візити бойовиків до установ пенітенціарної служби Донецької та Луганської областей навесні почастішали. Захоплення керівників установ пенітенціарної служби у заручники бойовики спочатку використовували хіба що тільки для того, щоб викрасти зброю, звільняти таким чином окремих засуджених стали пізніше.

Та доволі швидко бойовики від візитів до установ перейшли до захоплення регіональних органів управління установами.

Так, голова ДПтС Сергій Старенький влітку 2014 року повідомляв: “У даний час йде бій біля підрозділу Донецького загону спецпризначення ДПтС. Велика кількість терористів атакують приміщення спецназу з метою захоплення зброї. Наші стріляють у відповідь. Я тим терористам не заздрю – отримають те, що зароблять, хлопці там міцні. Захоплене приміщення управління ДПтСУ в Донецьку. Люди були звідти евакуйовані своєчасно. Близько 16:00 базу знищено. Наші хлопці серйозно не постраждали”.

Ті складнощі, які поступово поставали перед працівниками пенітенціарної служби, стали очевидними вже в липні. Однак керівництво відомства на них практично не реагувало.

Активні бойові дії в регіоні наприкінці серпня стали більш трагічними для деяких колоній. Так, під час обстрілу артилерійськими снарядами території Макіївської виправної колонії № 32 загинуло двоє засуджених, вісьмох було поранено. Двоє з них перебували у тяжкому стані і померли в лікарні.

Хоча певні території Донбасу з початку осені перебували під контролем бойовиків, ще наприкінці листопада на цих територіях установи виконання покарань їм не підпорядковувались, а тому піддавались нападам.

Якщо на початку літа візити бойовиків до установ виконання покарань обмежувались спробами, не завжди успішними, вилучення зброї, з часом вони стали вимагати звільнити окремих засуджених. Масових звільнень вони не вимагали – тільки окремих, наперед визначених в’язнів.

Чи не наймасовіше примусове звільнення засуджених бойовиками сталося 27 серпня 2014 року у Горлівці, коли озброєні бойовики навідалися до Мічуринської виправної колонії № 57, звідки забрали 18 в’язнів.

На початку грудня бойовики “ЛНР” викрали керівництво пенітенціарної служби Луганщини. Фактичне викрадення керівників пенітенціарної служби в Луганську значить те, що тепер відповідальність за всі колонії на тому боці, в тому числі утримання та охорону в’язнів, повністю лягає на так звану “ЛНР”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: