За “законом Савченко” звільнилося майже 6 тисяч в’язнів – Генпрокуратура

Дата: 22 Квітня 2016
A+ A- Підписатися

Генпрокуратура хоче внести зміни до “закону Савченко”, оскільки вважає його небезпечним для суспільства.

Про це повідомив заступник генпрокурора Олег Заліско, який відповідає у відомстві за дотримання законності у пенітенціарних закладах, передає “Укрінформ”. 

“Прийняття Верховною Радою цього закону є надто дискусійним, і призвело до очевидних негативних наслідків, які нині все ширше висвітлюються у засобах масової інформації, і призводить до жорсткого суспільного резонансу”, – сказав він.

За словами Заліска, застосування судами положень цього закону дало можливість достроково вийти на волю та суттєво зменшити строки відбування покарання найбільш небезпечним злочинцям, які вчинили злочини проти основ національної безпеки, убивства, згвалтування, грабежі та розбій.

“При цьому закон не поширився на осіб, які вчинили менш небезпечні злочини і до яких не застосовувалось тримання під вартою”, – зазначив він.

Заліско поінформував, що станом на 15 квітня положення закону було застосовано до 39 тисяч 496 в`язнів. Окрім колишніх високопосадовців Ігора Зварича та Віктора Лозінського, достроково було звільнено 5 тис. 961 особу, які відбували покарання за тяжкі злочини.

Зокрема, 10 – за злочини проти основ національної безпеки, 832 – за умисне вбивство, 531 – за умисне тяжке тілесне ушкодження, 1120 – за розбій, 863 – за грабіж та 1340 – за крадіжку.

Нагадаємо, парламент 26 листопада 2015 року ухвалив закон авторства Надії Савченко “Про внесення зміни до Кримінального кодексу щодо удосконалення порядку зарахування судом строку попереднього ув’язнення у строк покарання”, який набрав чинності 24 грудня 2015 року.

Закон передбачає зарахування одного дня попереднього ув’язнення за два дні позбавлення волі.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter