За роки окупації в Криму за мирні зібрання покарали понад 300 осіб

Дата: 01 Жовтня 2018
A+ A- Підписатися

За чотири роки окупації в Криму до адміністративної відповідальності за участь у мирних зібраннях покарали 353 особи.

Про це повідомили в Кримській правозахисній групі.

Активісти також підкреслили, що 12 осіб окупаційна влада притягнула до кримінальної відповідальності.

“Окупаційна влада значно посилила обмеження свободи мирних зібрань на території Кримського півострова, незаконно використовуючи для цього репресивне російське законодавство. Переслідуючи людей за участь у мирних зібраннях, російська влада порушує ст. 10 і 11 Європейської конвенції з прав людини, які гарантують свободу вираження поглядів та мирних зібрань”, – зауважують правозахисники.

У Кримській правозахисній групі згадали про так звану справу “26 лютого” у якій підконтрольні Кремлю суди винесли 8 вироків та справу “3 травня” – 4 вироки: позбавлення волі умовно та штраф у розмірі 40 тисяч рублів.

До учасників мирних зібрань на півострові застосовувалися адміністративні арешти (22 постанови) і громадські роботи (11 постанов). Також 367 постанов стосувалися притягнення до адмінвідповідальності, з яких 334 постанови про штрафи на суму майже 4 мільйони рублів.

Правозахисники назвали імена суддів, які виносили найбільше рішень щодо мітингувальників: Володимир Агін (громадянин РФ) – 33 рішення, Катерина Тимошенко (громадянка України) – 28 рішень, Ірина Шевченко (громадянка України) – 22 постанови, Сергій Проскурня (громадянин України) – 21 постанову, Герман Атаманюк (громадянин України) – 16 постанов.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: