За півроку майже 200 українців стали жертвами торгівлі людьми – МВС

Дата: 30 Липня 2018
A+ A- Підписатися

За півроку правоохоронці виявили 186 фактів торгівлі людьми, з яких 108 фактів – це сексуальна експлуатація.

Про це розповів начальник Департаменту боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми, Артем Крищенко, повідомляє прес-служба МВС.

За його словами, минулого року правоохоронці зафіксували менше фактів торгівлі людьми.

“Наразі потерпілими від цих злочинів визнані 156 людей: 91 жінка, 49 чоловіків, 9 неповнолітніх і 7 малолітніх дітей. За аналогічний період минулого року ми виявили 144 факти торгівлі людьми, з них – 94 факти сексуальної експлуатації. Відтак з кожним роком кількість виявлених злочинів цієї категорії росте, зокрема – фактів сексуальної експлуатації”, – зауважив він.

При цьому Крищенко наголосив, що цифри вказують не на зростання злочинності в цій сфері, а на оперативність правоохоронців щодо виявляння фактів торгівлі людьми.

Найчастіше жертвами торгівлі людьми стають українські дівчата, яких відправляють за кордон для надання сексуальних послуг, і чоловіки, які потрапляють у трудове рабство. Також Крищенко розповів про факти торгівлі дітьми: у чотирьох випадках новонароджених продавали рідні матері, ще в одному випадку – жінка вирішила здати свого 4-річного сина в “оренду” для жебракування.

За словами Крищенка, цього року передали до суду 5 кримінальних проваджень щодо продажу неповнолітніх з метою вилучення органів.

“Чоловік вербував хлопчаків віком до 16 років. Він обіцяв юнакам великі суми грошей за те, що вони стануть живими донорами для пересадки нирок хворим. Підлітки навіть уже мріяли, як будуть витрачати кошти, зокрема один юнак у мережі інтернет вибирав автомобіль престижної марки. Батьки про плани дітей не знали”, – розповів він.

Нагадаємо, що Україна опинилася на 49-й позиції зі 167 країн світу в рейтингу поширеності сучасного рабства. В умовах рабства живуть 301 тисяча людей у країні.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter