За неправосудні рішення в Україні звільнили лише трьох суддів

Дата: 30 Березня 2015
A+ A- Підписатися

Притягнення трьох суддів Печерського суду до відповідальності за ухвалення неправосудних рішень – не перший випадок. Раніше п’ятеро суддів було визнано винними у цьому злочині, двоє з них засуджені до реального покарання, троє – звільнені з посад.

Як повідомляє Центр політико-правових реформ, на запит представників Центру Державна судова адміністрація відмовилася надати інформацію про кількість розглянутих судами справ за цією статтею, посилаючись на відсутність таких даних. Проте у Єдиному державному реєстрі судових рішень присутні 8 справ за статтею 375 Кримінального кодексу України (ухвалення завідомо неправосудного судового рішення).

П’ятеро суддів, обвинувачених за цією статтею, були визнані винуватими, одного суддю виправдано, матеріали справ щодо інших двох суддів перебувають на додатковому розслідуванні та новому розгляді в суді першої інстанції відповідно“, – повідомляють у Центрі політико-правових реформ.

Лише двох суддів, яких було визнано винними, засудили до реального відбування покарання – решта були або звільнені від відбування покарання з випробуванням, або через закінчення строку давності притягнення до кримінальної відповідальності. До речі, один з цих суддів, за словами представників Центру, претендує на посаду члена Вищої Ради юстиції.

При цьому під час розгляду апеляції суд часто стає на бік суддів – наприклад, щодо судді Червоноградського міського суду Л. Рака тричі виносився вирок суду першої інстанції, однак щоразу апеляційний суд скасовував вирок і повертав справу на новий розгляд.

Сторона обвинувачення у таких справах зазвичай кваліфікує дії суддів за ч. 2 ст. 375 Кримінального кодексу, яка передбачає, що злочин призвів до тяжких наслідків або вчинений з корисливих мотивів чи в інших особистих інтересах. Але довести це вдалося лише одного разу.

Лише троє суддів, визнаних винуватими в ухваленні неправосудного рішення, звільнені з посади. При цьому між набуттям обвинувальним вироком законної сили  та звільненням судді може пройти невиправдано багато часу – наприклад, суддя С. Таранцов досі не звільнений, хоча був визнаний винним ще 7 лютого 2014 року. В іншому випадку суддю незадовго до винесення вироку було звільнено за заявою про відставку. 

Нагадаємо, на Кіровоградщині Олександрівський районний суд скасував постанову прокуратури Черкаської області про закриття кримінального провадження, оскільки не у повній мірі було проведене досудове розслідування у справі про тиск на черкаського суддю Сергія Бондаренка з боку керівництва.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: