За критику дій Росії арештовано татарського правозахисника

Дата: 02 Лютого 2015
A+ A- Підписатися

У Республіці Татарстан заарештовано правозахисника Рафіса Кашапова. Його звинувачують у “розпалюванні ненависті” за критику політики російського уряду щодо України.

Про це повідомляє Харківська правозахисна група.

Рафіс Кашапов є головою неурядової організації “Татарський громадський центр” у місті Набережні Човни. Його затримали десять озброєних осіб в нього вдома 28 грудня 2014 року о шостій ранку та доправили до СІЗО № 1 у столиці Татарстану Казані.

Слідчий комітет відкрив кримінальну справу про підозру у “розпалюванні ненависті чи ворожнечі та приниженні людської гідності”. Звинувачення стосуються чотирьох записів у соціальній мережі “ВКонтакте”, де правозахисник гостро критикує президента Путіна та російський уряд за їхню політику щодо України та засуджує переслідування етнічних кримських татар в окупованому Криму. 29 грудня ухвалено рішення про арешт активіста.

19 січня Кашапов оголосив голодування на знак протесту проти свого ув’язнення та незаконного обвинувачення. Представник Громадської наглядової комісії, який відвідав його у слідчому ізоляторі, повідомив Amnesty International про проблеми зі здоров’ям Кашапова та про скарги на тиск з боку російських силовиків.

Amnesty International в Україні зазначила, що, згідно з міжнародними стандартами прав людини, зокрема, Міжнародним пактом про громадянські та політичні права, державою-учасником якого є і Росія, критичні повідомлення Рафіса Кашапова у соціальній мережі не виходять за рамки права на свободу слова та не можуть вважатися пропагандою ненависті.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: