За півтора місяця карантину 87,5 тисячі жінок стали офіційно безробітними – Державний центр зайнятості

Дата: 13 Травня 2020
A+ A- Підписатися

За півтора місяця карантину, з 12 березня до 30 квітня, статус безробітної отримали 87,5 тисячі жінок, що на 52% більше, ніж за відповідний період минулого року.

Такі дані надав Державний центр зайнятості у відповідь на запит видання ZMINA.

Загалом із 12 березня до 30 квітня отримали статус безробітного 155 943 осіб. Жінки складають 56% цієї кількості, в аналогічний період минулого року частка жінок у загальній кількості безробітних була на рівні 51%, зазначають у відомстві.

У зазначений період центри зайнятості розпочали виплату допомоги з безробіття 71,9 тисячі жінок, що на 59% більше, ніж за відповідний період минулого року. А частка жінок у загальній кількості отримувачів допомоги зросла з 52 до 63%.

Крім того, за період із 12 березня до 30 квітня центри зайнятості працевлаштували 21,7 тисячі жінок, що майже втричі менше, ніж за відповідний період минулого року, а частка жінок у загальній кількості працевлаштованих зменшилася з 39 до 28%.

Як зазначають у ДСЗ, зменшення відсотка працевлаштованих жінок зумовлено тим, що під час карантину найбільше громадян отримували роботу в сільському господарстві (70% усіх працевлаштованих) за професіями кваліфікованих робітників (тракторист, тракторист-машиніст сільського господарства, кваліфіковані робітники сільського господарства, робітник фермерського господарства, апаратник оброблення зерна), де переважно працюють чоловіки. Водночас значно зменшилися обсяги працевлаштування громадян у сфері торгівлі та надання послуг населенню, де працюють переважно жінки.

Нагадаємо, за результатами онлайн-опитування Центру прав людини ZMINA, через карантин та обмеження, запроваджені для протидії поширенню коронавірусної інфекції, 26% респонденток вимушено припинили роботу.

Зокрема 17% респонденток заявили, що припинили роботу за наймом. Серед них 5% зовсім втратили роботу, 4% змушені були піти в неоплачувану відпустку за ініціативою роботодавця, 3% перебувають в оплачуваній відпустці, 2% – у неоплачуваній відпустці за власним бажанням.

Крім того, у 9% респонденток практично зупинилася підприємницька діяльність, а 14% відзначають її скорочення та суттєве зменшення доходів.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter