За період окупації Криму проти 164 кримських татар порушили кримінальні справи

Дата: 13 Січня 2022
A+ A- Підписатися

За весь період окупації Росією Криму 234 людини стали політв’язнями та переслідуваними в кримінальних справах. 164 з них є представниками корінного кримськотатарського народу.

Про це у фейсбуці повідомляє Кримськотатарський ресурсний центр (КРЦ).

Джерело: “Кримська солідарність”

Після окупації Криму РФ, неправомірно використовуючи своє законодавство в політичних цілях, розгорнула на півострові масові репресії щодо кримських татар та проукраїнських активістів. Затримання та арешти людей стали регулярною практикою. За даними Кримськотатарського ресурсного центру, за весь період окупації кількість політв’язнів та переслідуваних у кримінальних справах досягла 234-х, 164 з них – представники корінного кримськотатарського народу”, – йдеться в повідомленні.

За даними КРЦ, з них засуджені та відбувають покарання в колонії загалом 70 осіб, зокрема 45 кримських татар, обмеження чи випробувальний термін має 31 особа, серед них 18 кримських татар. У СІЗО перебуває 51 особа, зокрема 44 кримських татарина. Вже звільнено 50 осіб, у тому числі 32 кримських татар, переслідуються загалом 32 особи, зокрема 26 кримських татар.

Кримськотатарський ресурсний центр вимагає негайного звільнення політичних ув’язнених та закликає міжнародну спільноту і правозахисні організації посилити тиск на Російську Федерацію та окупаційну владу Криму з метою припинення політичних переслідувань.

Нагадаємо, згідно з даними українських правозахисних організацій, усього у в’язницях Росії та тимчасово окупованого Криму наразі незаконно утримують щонайменше 102 людей. 76 із цього списку – кримські татари. ZMINA та газета “День” у серії “День народження за ґратами” щомісяця розповідає їхні історії. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: