За два роки айтішниць-ФОПів в Україні побільшало на понад 60%

Дата: 11 Березня 2020
A+ A- Підписатися

У 2019 році, порівняно з 2017-м, жінок-ФОПів у сфері ІТ стало більше на 62%.

Такі дані дослідження Youcontrol.

Дослідники зазначили, що загальна кількість представників мікробізнесу, що працюють над інформаційними технологіями, за два роки зросла на 47%. Порівняно з 2018 роком 2019-го так само кількість жінок-ФОПів в ІТ зростала швидше, ніж загальний показник (+24% жінок на противагу +19% загалом). Найбільше жінок-ФОПів з ІТ зосередилося в Києві, а саме – 25%. 

“Значне ІТ-представництво мають Харків, Дніпро, Львів та Одеса. Тож не дивно, що за кількістю жінок-ФОПів наступні сходинки посіли Харківська, Львівська та Дніпропетровська області”, – розповіли дослідники. 

За один рік (із 2018 до 2019-го) найбільше жінок-ФОПів зареєструвались у більшості областей Західної України: 

•  43% у Волинській;

•  41% в Івано-Франківській;

•  32% у Тернопільській;

•  31% у Хмельницькій.

Найбільше жінок-ФОПів з ІТ працює за напрямом “Комп’ютерне програмування”. Їх 2019 року виявилося майже 60%. А от найменше тих, у кого як вид діяльності вказано “діяльність із керування комп’ютерним устаткованням”. Таких усього 0,4% із загальних 44,3 тис.

Водночас відомо, що жінок в українській ІТ-сфері наразі лише 24%, а третина з них працює на “молодших” позиціях і лише – 12% як досвідчені спеціалістки, що вдвічі менше, ніж чоловіків. Найчастіше вони приходять у галузь як розробниці, тестувальниці, дизайнерки тощо.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: