За 2022 рік в Україні задокументували п’ять випадків порушень прав ЛГБТ-людей у споживчій сфері – Freedom House

Дата: 02 Травня 2023
A+ A- Підписатися

Впродовж минулого року в споживчій сфері монітори Freedom House задокументували п’ять випадків дискримінації за ознаками сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності. 

Про це йдеться в річному звіті організації. 

Фото: Gavin Advertising

Так, два з них полягали у відмові в обслуговуванні, інші два – у незаконному виселенні з житла, ще один – у бездіяльності адміністрації закладу харчування. У двох з цих кейсів майно потерпілих пошкодили, а ще в одному – застосували фізичне насильство.

Правозахисники зафіксували порушення прав ЛГБТ-людей ще в інших сферах. Приміром, у сфері зайнятості за минулий рік виявили три випадки порушення права представників ЛГБТ-спільноти на рівність та недискримінацію, зокрема через доведення до звільнення за власним бажанням та упереджене ставлення. У цих випадках також зафіксовано втручання в особисте життя. 

Також один випадок дискримінації за ознаками СОГІ і СОГІ – сексуальна орієнтація та гендерна ідентичність. зафіксували в освіті. Йдеться про булінг, упереджене ставлення, образи, приниження людської гідності, погрози, фізичне насильство та втручання в особисте життя з боку чергового в гуртожитку університету в місті Кропивницький щодо студента через його сексуальну орієнтацію.

Крім того, монітори Freedom House виявили два випадки відмови в медичних послугах або надання їх не в повному обсязі через упереджене ставлення медичних працівників щодо ЛГБТ-пацієнтів. В одному з цих випадків відбулося фізичне насильство щодо пацієнтки, а в другому – втручання в особисте життя.

Нагадаємо, що моніторингова мережа правозахисного ЛГБТ-Центру “Наш світ” у 2022 році зафіксувала 105 випадків дій на ґрунті гомофобії, трансфобії, дискримінації та інших порушень прав людини на території України.

Так, 31 випадок – з боку представників окупаційної влади, інші – на підконтрольній Україні території. Відомо також про два подібні випадки, які трапилися з українськими біженцями за кордоном. Майже половина задокументованих інцидентів припадає на Херсонську та Київську області.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter