З початку конфлікту на Донбасі пошкоджено понад 700 шкіл – ЮНІСЕФ

Дата: 07 Травня 2018
A+ A- Підписатися

Протягом останніх 16 місяців щонайменше 45 шкіл на сході України було пошкоджено або зруйновано через військові дії на Донбасі. Крім цього, з початку конфлікту пошкоджень зазнали ще 700 шкіл.

Про це йдеться у повідомленні Дитячого фонду ООH (ЮНІСЕФ).

“Конфлікт на сході України, що триває вже понад чотири роки, завдав руйнівної шкоди системі освіти. Було знищено та пошкоджено сотні шкіл, а 200 тисяч дівчат та хлопчиків змушені навчатися в мілітаризованому середовищі на фоні бойових дій та ризиків, пов’язаних із нерозірваними боєприпасами”, – зазначають у фонді.

ЮНІСЕФ та партнери зафіксували щонайменше 8 випадків, коли військові об’єкти і об’єкти збройних груп розміщувалися в межах 500 метрів від дитячих садків та шкіл, а у двох місцях вони були розташовані лише в кількох метрах від навчальних закладів.

Крім того, з початку навчального року в UNICEF спостерігали 6 випадків, коли колишні будівлі шкіл були зайняті військовими.

“Діти вчаться у школах, у стінах яких видно отвори від куль, а вікна закладені мішками з піском. У підвалах обладнані бомбосховища, а у дворах залишаються осколки снарядів”, – наголосила голова представництва UNICEF в Україні Джованна Барберіс.

У UNICEF відзначили, що загрозою для дітей є розташовані по обидва боки лінії розмежування на Донбасі військові об’єкти, зокрема склади боєприпасів і контрольно-пропускні пункти.

“Діти дуже бояться обстрілів, і вчителі намагаються заспокоювати їх, але це дуже важко. Дітям важко впоратися з цим, тому що вони нервують та відчувають стрес”, – говорить Олена Михацька, директор школи № 2 у місті Красногорівка, яка була закрита у травні 2017 року після прямого попадання снаряда та численних руйнувань даху й кабінетів.

Дитячий фонд ООН допомагає надавати психологічну допомогу та проводить освітні заходи з питань мінної небезпеки для сотень тисяч дітей, підлітків та осіб, що доглядають за дітьми, на сході України. 

Також цього року ЮНІСЕФ звернувся до донорів із закликом надати 23,6 млн дол., які дозволять забезпечити невідкладну гуманітарну допомогу для дітей та сімей, що постраждали від конфлікту на сході України. Поки що було зібрано менше 15% від необхідної суми.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: