З російської окупації на Херсонщині та Донеччині вдалося повернути ще вісім дітей

Дата: 10 Липня 2024
A+ A- Підписатися

З російської окупації в Херсонській та Донецькій областях вдалося повернути ще вісьмох дітей. 

Про це розповіли в громадській організації Save Ukraine. 

Фото: Save Ukraine

За словами очільника організації Миколи Кулеби, для одного з підлітків Сергія дорога з окупації виявилась особливо складною, тож він намагався виїхати двічі. Спершу його затримали на кордоні російські силовики. 

“Затримали й погрожували відправити у тюрму. На допиті звинувачували хлопця в тому, що він говорить їм неправду, й обіцяли привезти екстрасенса, щоб той його загіпнозував і все розповів”, – розповідає Кулеба. 

Постраждала в окупації й мати двох дітей Олена. Одна з її доньок має серйозну вроджену хворобу. За словами жінки, росіяни побили її до втрати свідомості та наказали мовчати про це. 

Ще один врятований підліток Тарас розповів, що отримував в окупації на телефон з російським номером пропозицію підписати контракт із російською армією. Врятована 14-річна Мирослава розповіла, що російський військовослужбовець на кордоні погрожував пістолетом, щоб вона йшла на допит.

За словами Кулеби, очолюваній ним організації разом з партнерами вдалося вивезти з російської окупації та з РФ уже 405 українських дітей. 

Нагадаємо, що всього за тиждень у червні з російської окупації вдалося повернути 13 дітей. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter