З полону росіян звільнили секретаря міськради Нової Каховки Дмитра Васильєва

Дата: 04 Травня 2022
A+ A- Підписатися

З полону росіян звільнили секретаря міської ради Нової Каховки Дмитра Васильєва: окупанти утримували його 46 днів.

Про це повідомила його дружина Людмила на своїй сторінці у фейсбуку.

Джерело: фейсбук-сторінка Людмили Васильєвої

“Нарешті побачила свого чоловіка у вільній Україні, який з перших днів війни залишився в своєму рідному місті Нова Каховка, щоб допомагати людям вижити під час окупації”, – написала вона.

За її словами, Дмитро Васильєв не пішов на співпрацю з окупантами й був “покараний за свою проукраїнську позицію на 46 днів полону, на відміну від інших “патріотів”, які за два-три дні вже були на волі”.

Нагадаємо, що Васильєва окупанти викрали 16 березня в тимчасово окупованій Новій Каховці на Херсонщині. Його дружина повідомляла, що до нього застосовували фізичний і моральний тиск, зокрема елементи тортур.

Після тимчасової окупації частини населених пунктів України росіяни почали викрадати журналістів, активістів та представників офіційної влади. Мета окупантів – залякати їх та змусити змінити негативну риторику щодо Росії. 

Центр прав людини ZMINA список зниклих або незаконно затриманих українців, він весь час оновлюється.

Нагадаємо, що коаліція “Україна. П’ята ранку” збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.

Зокрема, це умисні вбивства населення, катування і нелюдське поводження, умисне заподіяння тяжких страждань чи серйозного каліцтва, зґвалтування, руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю, примус цивільних осіб чи військовополонених служити в збройних силах РФ, використання населення як “живих щитів”, депортація українців до Росії чи на окуповані нею території Донбасу і Криму, викрадення і незаконні арешти цивільних осіб, взяття заручників, вчинення нападу на військових, які припинили брати участь у воєнних діях, віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста, використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів), використання отруйних речовин, напади на релігійні й культурні установи, розграбування суспільної й особистої власності тощо.

Правозахисники просять надсилати інформацію і докази про вказані злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Ознайомтеся з детальною пам’яткою, як фіксувати докази воєнних злочинів і злочинів проти людяності.

Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте нас на адресу tp@humanrights.org.ua.

Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів Коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, просимо заповнити онлайн-форму.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter