З 2014 року окупанти відкрили 125 адмінсправ проти релігійних організацій та вірян у Криму

Дата: 04 Липня 2021
A+ A- Підписатися
З початку тимчасової окупації Криму у 2014 році, проти релігійних організацій та вірян “суди” відкрили 125 адміністративних справ, загальна сума штрафів у яких перевищує 600 тисяч гривень.
 
Про це повідомляє Кримська правозахисна група.
 

Загалом на кінець червня Кримська правозахисна група зафіксувала 125 адміністративних проваджень за ст. 5.26 КпАП РФ за нібито незаконну місіонерську діяльність із загальною сумою штрафів 1 613 500 рублів… Такі дії окупаційної влади Криму є порушенням як Женевської конвенції (IV), так і Європейської конвенції з прав людини, а саме ст. 9 (Свобода думки, совісті і релігії)”, – йдеться в повідомленні.

Зокрема, 1 червня “мировий суддя” Уллубій Ісаєв оштрафував на 30 тисяч рублів (11 200 грн) Церкву християн віри євангельської “Світло миру” – начебто за незаконну місіонерську діяльність.

8 червня “мировий суддя” Світлана Власова оштрафувала імама мусульманської релігійної громади з Алушти Юсуфа Аширова на 5 тисяч рублів (1870 грн) за проведення намазу без дозволу “Духовного управління мусульман Криму”.

Як зазначається, у травні 2021 року ця “суддя” оштрафувала ту ж таки громаду на 30 тисяч рублів за зберігання в мечеті релігійної літератури.

Нагадаємо, що незаконні “мирові судді” Криму постійно розглядають адміністративні провадження проти різних релігійних організацій та їхніх членів, серед яких мусульмани, протестанти, баптисти, юдеї, саєнтологи та кришнаїти.

Вірян переслідують і штрафують за здійснення обрядів поза приміщеннями або в приміщеннях, не зареєстрованих за законодавством РФ як культові споруди, до того ж загальна сума таких штрафів зростає щороку. Крім цього, особливих утисків зазнає Православна церква України. Протягом періоду окупації кількість парафій ПЦУ в Криму зменшилася більш ніж утричі: із 45 активних громад станом на 2018 рік залишилося лише 11.

Фотографія обкладинки: з відкритих джерел

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter