З початку березня в Україні зміняться правила виплат для ВПО

Дата: 18 Лютого 2024
A+ A- Підписатися

З 1 березня поточного року уряд змінить правила виплат для ВПО. Допомогу призначатимуть лише найуразливішим категоріям населення, щоб зробити її  адресною та оптимізувати бюджет. Деякі внутрішньо переміщені особи втратять виплатити. 

Про це повідомили у пресслужбі Мінсоцполітики.

Фото: Getty Images

Зазначається, що більшість нинішніх отримувачів, які належать до найбільш вразливих категорій, продовжуватимуть отримувати допомогу від держави.

У такій сім’ї в усіх випадках допомогу призначатимуть на всіх осіб з-поміж ВПО, але члени родини, які не працюють, мають зареєструватися в центрі зайнятості. Якщо вони цього не зроблять,  виплата допомоги припиняється через місяць.

Автоматично ще на 6 місяців продовжать виплати для ВПО, які не мають можливості  працювати, а саме:

  • для пенсіонерів, у яких станом на 1 січня 2024 року  розмір пенсії не перевищує 9 444 грн (чотири прожиткових мінімуми для осіб, що втратили працездатність);
  • осіб з інвалідністю I чи II групи, дітей з інвалідністю віком до 18 років, тяжко хворих дітей (детальний перелік – у постанові);
  • дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа віком до 23 років, а також батьків-вихователів і прийомних батьків.

Крім того, виплати ще на 6 місяців також збережуть для деяких груп ВПО, якщо подадуть окрему заяву.

Йдеться про таких людей:

  • малолітня дитина, яка прибула в нову громаду без супроводу законного представника;
  • вагітна жінка після 30-го тижня вагітності (27-го тижня вагітності для жінок, яких віднесено до IIV категорій осіб, постраждалих від аварії на Чорнобильській АЕС);
  • людина, яка втратила працездатність, але не має права на пенсійну виплату та /або отримує державну соціальну допомогу (за умови, що середньомісячний сукупний дохід на одну особу в такій сім’ї не перевищує 9 444 грн.

Також, за заявою допомога продовжуватиметься, якщо середньомісячний сукупний дохід на одного члена сім’ї не перевищує 9444 грн:

  • Для осіб працездатного віку, які не працюють і доглядають за дитиною до 14 років;
  • сімей, у яких виховується троє і більше дітей до 18 років (при цьому всі діти проживають в сім’ї і не виховуються в інтернатних закладах).

Допомогу також отримають сімʼї, які проживають на територіях, де ведуться, або можливі бойові дії. 

Родини, які проживають в умовно безпечних регіонах України, але в цих населених пунктах немає можливості віддати дитину до дитячого садочка, а навчання у школі відбувається онлайн або в змішаному форматі (офлайн та онлайн) – також можуть подати заяву і отримувати виплати впродовж наступних пів року. 

За заявою допомога продовжується, якщо людина працездатного віку не працює, але зареєструвалася в центрі зайнятості як безробітна чи така, що шукає роботу, і при цьому в сім’ї є діти, які відвідують садочки, школи, навчаються в закладах професійної, фахової передвищої та вищої освіти.

Також право на продовження виплати ще на 6 місяців за заявою мають особи, які доглядають за особою з інвалідністю I групи, дитиною з інвалідністю до 18 років, особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, особою, яка досягла 80-річного віку, або за тяжко хворою дитиною.

Нагадаємо, в січні Кабінет Міністрів ухвалив рішення про автоматичне продовження всіх виплат для всіх внутрішньо переміщених осіб до 1 березня.

Раніше ZMINA повідомляла, що за даними аналітичного центру “Соціоконсалтинг”, який провів дослідження соціальної інтеграції ВПО в Україні та визначив нагальні проблеми в цій сфері. Згідно з результатами опитування, 70% внутрішньо переміщених осіб в Україні планують залишитися на нинішньому місці проживання.

Серед проблем, які найбільше хвилюють ВПО, – матеріальне становище, житло, зайнятість. Люди, які мають дітей, також говорили, що їх хвилює доступність і якість освіти.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter