З початку 2023 року в Україні зафіксували понад 192 тисячі заяв про домашнє насильство

Дата: 20 Вересня 2023
A+ A- Підписатися

Впродовж восьми місяців поточного року правоохоронці зареєстрували понад 192 тисячі заяв щодо домашнього насильства. За весь минулий рік до поліції надійшло 244 тисячі відповідних заяв.

Про це повідомив міністр внутрішніх справ Ігор Клименко.

Джерело: телеграм-канал Ігоря Клименка

“Війна однозначно має негативний вплив на суспільство в різних аспектах. Одним з них є безпека в домівках. Психологічна напруга, емоційний тиск, розлука сімей, безробіття тощо погіршує ситуацію з домашнім насильством у країні”, – зазначив міністр.

Він додав, що у 2021 році поліцейські зареєстрували понад 325 тисяч заяв про випадки домашнього насильства. У 2022-му їхня кількість скоротилася до 244 тисяч.

За словами Клименка, реалізуючи проєкт “Протидія домашньому насильству”, який став частиною концепції МВС “Безпечна країна”, поліцейські роблять особливий акцент на запобіганні й протидії домашньому насильству. Зокрема, збільшують кількість спеціалізованих мобільних груп, посилюють контроль за кривдниками та впроваджують альтернативні інструменти повідомлення про випадки домашнього насильства.

“Дім має залишатися місцем, де кожна людина відчуває себе захищеною. Навіть у найскладніші часи. А це можливо, лише коли держава й суспільство пліч-о-пліч протидіють загрозам”, – наголосив міністр.

Нагадаємо, впродовж перших шести місяців поточного року в Україні поліцейські зафіксували майже 145 тисяч випадків домашнього насильства.

Раніше ZMINA повідомляла, що урядова уповноважена з питань гендерної політики розкритикувала чинну в Україні практику покарання за домашнє насильство штрафом. 

Фото обкладинки: з відкритих джерел

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter