З окупованого Криму триває примусова депортація українців – представник ООН

Дата: 21 Березня 2021
A+ A- Підписатися
З території окупованого Криму триває примусова депортація громадян України, які не мають паспортів РФ та проживають в Криму без так званої посвідки на перебування. Такі особи за законодавством Росії вважаються іноземцями.
 
Про це в ефірі телеканалу “Дом” розповів представник Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Віталій Хилько.
 
Віталій Хилько

“За 2020 рік ми задокументували 178 випадків, коли “суди” на території АРК (Автономної Республіки Крим, — ред.) виносили рішення, які зобов’язують дану категорію осіб покинути АРК. З них 105 громадян України отримали таке “судове” розпорядження“, — сказав Хилько.

За словами представника Моніторингової місії ООН з прав людини, 416 осіб (з них щонайменше 292 — громадяни України) отримали припис заплатити штраф за порушення так званих міграційних правил, які діють в Росії.

Хилько зазначив, що зазвичай ідеться про звичайних кримчан, які проживали на півострові раніше і залишилися тут після 2014 року.

“Єдине необхідно уточнити, що це ті, які не отримали паспорт РФ і не мають довідки про тимчасове або постійне місце проживання. Тобто зазвичай це особи, які не мали прописки на території АРК. Зауважую — зазвичай, тому що бувають винятки скрізь. Можливо, хтось із них приїхав до Криму вже після окупації — працювати або відвідувати своїх родичів, або просто користуватися правом вільного переміщення територією України”, — додав представник Моніторингової місії ООН.

Зазначається, що існує два види депортації — примусовий та самостійний виїзд. Якщо рішенням “суду” приписано самостійний виїзд, але людина не залишила окуповану територію, тоді її затримують повторно і їй вже загрожує примусова депортація.

При примусовій депортації затриманих поміщають у так звані приймачі — місця утримання під вартою. І ці особи будуть депортовані. Ми документуємо такі випадки. Їх депортують або спочатку на територію РФ (зазвичай у Ростовську область), а звідти вже на територію України через Харківську область. Або ж безпосередньо через адміністративний кордон з Кримом на територію материкової України”, — уточнив Віталій Хилько.

Нагадаємо, що з 2014 по 2018 рік підконтрольні Кремлю “суди” в Криму видали дев’ять з половиною тисяч рішень щодо видворення та депортації людей за порушення міграційних правил РФ.

За словами правозахисників, процес зачистки території Криму від нелояльного населення почався відразу після анексії.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter