З 6 грудня в Україні набирають чинності посилені карантинні правила

Дата: 05 Грудня 2021
A+ A- Підписатися

З понеділка на території Україні діятимуть жорсткіші обмеження для невакцинованих громадян – як у “жовтих”, так і в “червоних” регіонах.

Про це повідомляє пресслужба МОЗ України.

Фото з відкритих джерел

“З 6 грудня, тобто з понеділка, в Україні почнуть діяти нові правила карантину, які Уряд ухвалив минулого тижня. Торкнуться вони, у першу чергу, невакцинованих українців. Тепер відвідувати громадські заклади на жовтому рівні епіднебезпеки зможуть лише ті, хто отримав принаймні одну дозу щеплення проти COVID-19 та має відповідний документ: жовтий COVID-сертифікат чи довідку форми о63-О”, – нагадала заступниця міністра охорони здоров’я України з питань цифрового розвитку Марія Карчевич під час брифінгу 3 грудня.

Відповідно до нових правил ця ж норма поширюватиметься і на співробітників громадських закладів. Для обслуговування відвідувачів та клієнтів, працівникам ресторанів, готелів та спортзалів доведеться мати принаймні одне щеплення проти COVID-19. 

Як і раніше, для відвідування громадських закладів можна буде використовувати негативний тест, який чинний 72 години, або COVID-сертифікат про одужання. 

Тепер і на жовтому рівні епідеміологічної небезпеки громадські заклади не зможуть обслуговувати клієнтів, а також допускати до роботи працівників, які не мають одного з перелічених документів. 

Документ про отримання повного курсу вакцинації, негативний тест або сертифікат про одужання необхідно буде мати для роботи та відвідування громадських закладів на червоному рівні епідеміологічної небезпеки. 

У випадку відсутності у відвідувачів чи співробітників необхідних документів, власника закладу можуть оштрафувати на суму від 34 тис. до 170 тис. гривень.

З 6 грудня також буде зменшений термін дії жовтих COVID-сертифікатів: зі 120 днів, як це є зараз, до 30 днів. “Протерміновані” ковід-сертифікати з понеділка не діятимуть.  

“Ми спостерігаємо появу тенденції, коли люди отримавши першу дозу, не звернулись вчасно за другою. Це означає, що людина не має ефективного захисту від хвороби та її наслідків. Тож, з 6 грудня усі ті громадяни, у яких від дня отримання першої дози вакцини сплине цей термін в 30 днів – використовувати жовтий COVID-сертифікат не зможуть. Він буде невалідним”, – пояснила заступниця міністра. 

У МОЗ зазначили, що працюють над поетапним впровадженням QR-коду і на всіх паперових документах, які використовуються в запропонованих карантинних обмеженнях.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter