Із 13 листопада в електричках та автобусах на Київщині вимагатимуть сертифікат вакцинації або негативний тест

Дата: 12 Листопада 2021
A+ A- Підписатися

Із 13 листопада, відповідно до рішення обласної комісії з техногенно-екологічної безпеки, змінюються правила подорожі в приміському сполученні Київської області.

Про це повідомляє пресслужба Укрзалізниці.

Відповідно до нових правил, пасажири, які подорожують у приміському залізничному сполученні в Київській області, повинні мати сертифікат вакцинації або негативний ПЛР-тест.

Із 13 листопада проїзд в усіх приміських електропотягах області здійснюється за наявності:

 • або сертифіката про вакцинацію;
 • або негативного ПЛР-тесту на COVID-19;
 • або негативного експрес-тесту на COVID -19, що зроблений не більш ніж за 72 години до рейсу.

“У разі відсутності одного із зазначених документів пасажира може бути знято з рейсу поліцією”, – пояснили в УЗ.

Там нагадали, що 11 жовтня Кабмін вніс зміни до постанови № 1236, які передбачають посилення правил для пасажирських перевезень у регіонах зі значним поширенням COVID-19.

Згідно з оновленими Кабміном правилами перевезень, у карантинний період із 21 жовтня залізничні перевезення в далекому сполученні на “жовтому” та “червоному” рівнях будуть дозволені пасажирам за умови наявності в них:

 • квитка на проїзд;
 • документа, що посвідчує особу (перелік таких документів затверджено наказом Міністерства транспорту та зв’язку);
 • документа про отримання хоча б однієї дози вакцини проти COVID-19;
 • або документа, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації (міжнародний, внутрішній або іноземний сертифікат про вакцинацію проти COVID-19);
 • або негативного результату ПЛР-тесту (також у застосунку “Дія”) або експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2, який чинний 72 години.

З посиленими обмежувальними заходами з 13 листопада працюватиме і решта громадського транспорту в Київській області.

Як повідомив очільник Київської облдержадміністрації Василь Володін, громадський транспорт у межах області та до Києва продовжить курсувати за звичайним графіком, але їздити в автобусах, маршрутках і електричках із цієї суботи матимуть право тільки пасажири, які матимуть із собою один з таких документів:

 • COVID-сертифікат, який підтверджує вакцинацію;
 • негативний результат ПЛР- чи експрес-тест на визначення коронавірусу, отриманий не пізніше як за 72 години до дня поїздки;
 • довідку про одужання особи від коронавірусу, чинність якої підтверджено за допомогою Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного застосунку “Дія”.

“Акцентую, що, коли Київщину тільки ввели до червоної зони, роботу транспорту ми не обмежували жодним чином. Але далі відтягувати цей момент уже не було можливості.

Саме тому закликаю жителів Київщини, які ще не встигли імунізуватися, нарешті потурбуватися про себе і вакцинуватися. Тільки щеплення дозволяють уберегти себе від важкого перебігу хвороби. У всіх інших випадках люди тижнями лежать під киснем у лікарнях. А до такого свій організм точно не треба доводити”, – зазначає Володін.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: