ЄС учергове закликав до звільнення заручників та створення гуманітарної паузи в секторі Газа

Дата: 13 Листопада 2023
A+ A- Підписатися

Європейський Союз знову закликав негайно призупинити бойові дії між Ізраїлем та ХАМАС у секторі Газа та створити гуманітарні коридори, а також закликав ХАМАС звільнити заручників.

Відповідну заяву зробив високий представник ЄС Жозеп Боррель.

Фото: Associated Press

“ЄС приєднується до закликів про негайні паузи в бойових діях та встановлення гуманітарних коридорів, зокрема збільшення пропускної спроможності на пунктах перетину кордону і визначеному морському маршруті, щоб гуманітарна допомога могла безпечно потрапити до мешканців Гази”, – заявив Боррель.

Також він нагадав, що ЄС визнає повне право Ізраїлю захищатися в межах міжнародного законодавства і міжнародного гуманітарного права. Водночас він закликав Ізраїль до “максимальної обережності” для того, щоб не допускати жертв серед цивільного населення.

“ЄС повторює заклик до ХАМАС негайно та безумовно звільнити всіх заручників. Вкрай важливо, щоб Міжнародний комітет Червоного Хреста отримав доступ до заручників. ЄС засуджує використання бойовиками ХАМАС лікарень та цивільних як “живого щита”. Внаслідок бойових дій дуже страждають лікарні, і це спричиняє жахливі жертви серед цивільних і медиків”, – наголосив головний дипломат ЄС.

Боррель додав, що ЄС продовжить співпрацю з міжнародними партнерами, країнами регіону та ООН для того, щоб забезпечити постійне надходження гуманітарної допомоги для мешканців сектору Газа.

Нагадаємо, що після загострення конфлікту між Ізраїлем та терористами ХАМАС у секторі Газа загинули приблизно 9500 цивільних, а в Ізраїлі близько 1400 людей, крім того, тисячі отримали поранення. Водночас у заручниках ХАМАС досі перебувають близько 200 осіб.

Також у секторі Газа за цей час загинули 88 співробітників агентства ООН. Це найбільші втрати, яких організація зазнала в межах однієї війни чи військового конфлікту.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter