ЄС таки вдалося запровадити десятий пакет санкцій щодо Росії проти її геноцидальної війни

Дата: 24 Лютого 2023
A+ A- Підписатися

Країнам ЄС пізно ввечері 24 лютого 2023 року таки вдалося погодити десятий пакет санкцій проти Росії після невдалої спроби у четвер.

Про це повідомило шведське головування в Раді ЄС, передає “Європейська правда“.

Санкції передбачають поміж іншим жорсткіші обмеження на експорт до Росії продукції подвійного призначення та технологій, цільові обмежувальні заходи проти фізичних та юридичних осіб, які підтримують війну, поширюють пропаганду або постачають безпілотники, що використовуються Росією у війні, та заходи протидії російській дезінформації.

“Спільними зусиллями держави–члени ЄС запровадили найпотужніші та найширші санкції за всю історію, щоб допомогти Україні перемогти у війні. ЄС залишається єдиним цілим з Україною та українським народом. Ми будемо продовжувати підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно”, — підкреслили у шведському головуванні в ЄС.

Десятий пакет санкцій передбачає скорочення експорту промислових товарів на 11 мільярдів євро.

Для Росії відтепер ускладнюється отримання деталей для авіаційних двигунів, антен та іншої електроніки. Європейський Союз оголосив, що з нього до РФ більше не надходитиме жодної технології, яка може бути використана у військових цілях, повідомляють світові ЗМІ.

Один дипломат ЄС повідомив AFP, що в списку перебувають 120 фізичних та юридичних осіб і ще три російські банки.

ЄС також схвалив і санкції проти Ірану – за постачання Росії безпілотників-камікадзе. Як повідомляє канал “Euronews”, покараний Корпус вартових ісламської революції.

У четвер схвалення санкційного пакета відклали через позицію Польщі, яка вимагала посилення санкцій щодо торгівлі каучуком із Росією.

Тепер санкційний пакет має бути схваленим письмовою процедурою Радою ЄС, і він набуде чинності після публікації в Офіційному журналі ЄС. 

За даними ЗМІ, у новому пакеті санкцій ЄС передбачені обмеження щодо понад 60 російських посадовців і політиків, деякі з яких вважаються причетними до кампанії з примусового вивезення українських дітей до Росії.

Відомо, що частка російського газу в імпорті Австрії у 2022 році знизилась на 30%, утім, все ще становить половину всього блакитного палива, яке використовує країна, інформує “Укрінформ” з посиланням на канцлера країни Карла Негаммера.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter