В’язниця світить “доценту” з окупованого Криму, який у 2018-му допоміг росіянам арештувати адвоката Еміля Курбедінова

Дата: 23 Лютого 2023
A+ A- Підписатися

Доценту так званого “Федерального університету ім. В.І. Вернадського” в окупованому Криму заочно повідомили про підозру у публічних закликах до геноциду, колабораційній діяльності, пропаганді війни, виправдовуванні збройної агресії Росії проти України, а також глорифікації її учасників. 

Про це повідомили в Офісі генерального прокурора. 

Фотографія підозрюваного та фото Андрія Нікіфорова

Імені підозрюваного не називають, але, судячи з опублікованого правоохоронцями фото, мова йде про Андрія Нікіфорова

Цей чоловік відомий, між іншим, тим, що виступав експертом, коли росіяни за публікацію у фейсбуку відправили під арешт адвоката Еміля Курбедінова у 2018-му. Останній виступає захисником кримських татар, яких в окупованому Криму репресують. 

Відомо також, що Нікіфоров був одним з 15 людей, які 24 лютого 2014 року написали листа тодішньому голові Верховної Ради Володимиру Костянтинову з проханням “провести референдум про статус” півострова. Нікіфоров тоді був його радником.

У підсумку Костянтинов, якого українські правоохоронці розшукують за держзраду та сепаратизм, сам казав, що цей лист став юридичною підставою для початку роботи з проведення так званого “референдуму”.

Втім підозру Нікіфорову висунули не за це.

Слідчі кажуть, що Нікіфоров, виступаючи на кримському телебаченні, “підтримував дії держави-агресора, виправдовував злочини РФ та закликав до геноциду українського народу”.

“У своїх промовах використовував звичний наратив російської пропаганди, що нібито українці не є “повноцінним народом”, а денацифікацію називав основною метою російської агресії проти України. У такий спосіб цей “доцент”, будучи публічною особою, що має вплив на аудиторію, виправдовував дії ворога та перетворював громадян України на легітимну та необхідну мішень для знищення”, – зазначають вони. 

Якщо суд визнає Нікіфорова винним, то йому загрожує до 12 років за ґратами. 

Нагадаємо, що так званому голові “Духовного управління мусульман Криму” Еміралі Аблаєву оголосили підозру за заклики підтримувати війну проти українців. Йому також загрожує до 12 років за ґратами. 

 
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter