Всього шість країн у світі досягли ґендерної рівності – Світовий банк

Дата: 01 Березня 2019
A+ A- Підписатися

За даними Світового банку, всього шість країн у світі повністю досягли ґендерної рівності. 

Про це йдеться на сайті Світового банку. 

Експерти Світового банку оцінювали права жінок і чоловіків за останні десять років у 187 країнах світу. Критеріями оцінки, яких налічили 35, були показники у сфері трудового, майнового і сімейного права. По 100 балів набрали шість країн: Бельгія, Данія, Латвія, Люксембург, Франція і Швеція. Середній показник ґендерної рівності, за даними банку, становить 74,71 бала, а тому можна зробити висновок, що на сьогодні ґендерна рівність у світі забезпечена майже на три чверті.

“Більшість країн світу протягом останнього десятиліття рухалися до досягнення ґендерної рівності. Десять років тому середній бал у світі становив 70,06. З того часу 131 економіка внесла 274 зміни до законодавства щодо ґендерної рівності. Це викликало збільшення середньої глобальної оцінки на 4,65 пункту – до 74,71 на сьогодні”, – зазначили в блозі щодо дослідження на сайті Світового банку. 

У списку Світового банку є й Україна: вона отримала 78,75 бала через різницю в зарплатні чоловіків і жінок, пенсійні виплати та умови, пов’язані з народженням дітей, розповіли аналітики. Замикають список Афганістан, Катар, Кувейт, Об’єднані Арабські Емірати, Саудівська Аравія, Судан, Іран. Автори дослідження зауважили, що розрив між регіоном Близького Сходу й Північної Африки та рештою світу став більшим, незважаючи на деякі поліпшення.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: