Усі напади на активістів відбуваються з дозволу місцевої влади – член ТСК Мустафа Найєм

Дата: 12 Липня 2019
A+ A- Підписатися

Напади на громадських активістів відбуваються з дозволу місцевої влади, тому розслідування таких справ на місцях неприпустиме.

Про це заявив член парламентської тимчасової слідчої комісії з розслідування нападів на активістів Мустафа Найєм під час підсумкового брифінгу за результатами діяльності ТСК, передає кореспондентка Центру прав людини ZMINA.

“Я переконаний, що генпрокурор, керівники обласних управлінь Нацполіції, керівники прокуратур на місцевому рівні повністю пов’язані з історією з нападами на активістів. Усі ці люди так чи інакше знають, що напади відбуваються з дозволу місцевої влади. Це підтвердила ситуація в Херсоні, Одесі, Харкові та багатьох інших містах”, – заявив Найєм.

Нардеп пояснює, що призначення керівників правоохоронних органів на місцях відбувається з “дозволу і за погодження місцевої влади”.  

“А це означає, що, коли ці люди починають розслідувати провадження стосовно побиття активістів, вони так чи інакше просять дозволу або взаємодіють з місцевою владою!” – наголошує Найєм.  

Через це, за його словами, не можна розслідування тих нападів закріпляти за силовими органами на місцях, як це постійно робиться.

“Я особисто писав Луценку, що не можна цього робити. Бо зазвичай усі активісти мають особистий конфлікт із керівниками правоохоронних органів. Тим самим залишати ці кримінальні справи на місцях, щоб вони розслідувалися там, – це фактично віддати активістів на розправу місцевим правоохоронцям”, – додав нардеп.

Він навів у приклад справу Катерини Гандзюк, яку спочатку розслідувала херсонська поліція. Тоді ж затримали непричетну людину.

“Ми досі не розуміємо предмета угоди із слідством, про що домовився генпрокурор з убивцями, я не розумію. Але я точно знаю, що тодішній голова Херсонської ОДА знав про конфлікт інтересів Гандзюк зі своїм заступником і головою облради Мангером. І точно знаю, що пан Рищук і пан Мангер точно знали про ці злочини, про які казали Гандзюк. Вони напряму були причетні до того, що сталося з Катериною. Саме вони дозволили таким речам відбутися”, – сказав Найєм.

Яскравим прикладом він назвав також справи про напади на одесита Сергія Стерненка, в яких було втрачено речові докази.

“З цього приводу так і не проводили службове розслідування. Нам жоден правоохоронець не зміг дати відповідь, де ці речові докази, хто за це відповідатиме і яким чином буде розслідуватися справа, якщо немає доказів”, – обурений нардеп.

За його інформацією, Стерненку далі загрожує небезпека нападу чи навіть убивства.

“Загроза Стерненку досі зберігається. За ним іде стеження, і йому надходять погрози. Ми отримали цю інформацію з різних джерел, що на нього можуть напасти. І правоохоронці будуть за це відповідати”, – наголосив Найєм.

Як відомо, Тимчасову слідчу комісію Верховної Ради України для проведення розслідування відомостей щодо нападів на Катерину Гандзюк та інших громадських активістів ще в листопаді 2018 року створили на вимогу громадянського суспільства. За цей час комісія надіслала запити до правоохоронних органів України щодо 55 нападів на громадських активістів, заслухала низку правоохоронців, провела два виїзних засідання в Херсоні та Одесі. Це призвело до певних зрушень у розслідуваннях. Наприкінці лютого поточного року парламент продовжив роботу ТСК ще на три місяці.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: