ВР дозволила лікувати коронавірус незареєстрованими препаратами

Дата: 31 Березня 2020
A+ A- Підписатися

Верховна Рада дозволила застосовувати незареєстровані в Україні препарати, щоб лікувати хворих, у яких підтверджено коронавірус. Йдеться про лікарські засоби, які рекомендують офіційні органи США, країн Євросоюзу, Китаю, Ізраїлю та деяких інших держав.

Це передбачає законопроєкт №3268 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення лікування коронавірусної хвороби (COVID-19)”, який ухвалила Верховна Рада 30 березня, повідомляє “Українська правда“.

Також закон дозволяє використовувати зареєстровані лікарські засоби, які не призначені для лікування коронавірусу, але їхню ефективність довели або/та їх рекомендують офіційні органи низки держав.

До них належать: США, країни-члени Європейського Союзу, Велика Британія, Швейцарія, Японія, Австралія, Канада, Китай, Ізраїль.

Цей список країн актуальний для використання рекомендацій щодо зареєстрованих і незареєстрованих лікарських засобів.

Проте, за даними ВООЗ, поки що немає жодного препарату, ефективність якого щодо лікування коронавірусу доведено.

Та Центр з контролю та профілактики захворювань в США рекомендує низку препаратів, які можна використовувати під час лікування.

Серед них “Ремдесивір” – противірусний препарат, який експериментально застосовували для лікування гарячки Ебола; “Гідроксихлорохін”, який застосовували для лікування малярії, та інші.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: