ВООЗ вилучила трансґендерність із міжнародного переліку психічних розладів

Дата: 29 Травня 2019
A+ A- Підписатися

Всесвітня організація охорони здоров’я вилучила трансґендерність із переліку психічних розладів у Міжнародній класифікації хвороб – обов’язковому стандарті для всіх держав світу.

Про це повідомляє видання Time.

“Розлади ґендерної ідентичності” перейменували в “ґендерну невідповідність” та вивели з категорії психічних порушень і занесли до переліку сексуальних розладів.

“Коли у вас є система, яка регламентує чиєсь життя і особистість як психічний розлад, це підживлює величезну кількість стигми і відштовхує людей. Ми проводили інтерв’ю з трансґендерними людьми з Японії, Казахстану, України та Індонезії, і вони кажуть, що навіть не хочуть починати проходити процес юридичного визнання, оскільки він вимагає від них звернутися до психіатра, який скаже, що вони мають так званий психічний розлад. Люди не відчувають, що ґендерна ідентичність – це щось, що потребує діагнозу”, – прокоментував ухвалення документа дослідник програми з прав ЛГБТ в міжнародній правозахисній організації Human Rights Watch Кайл Найт.

Новий перегляд Міжнародної класифікації хвороб протягом трьох років мають ухвалити всі 194 держави-члени ВООЗ, а після нести відповідальність за її реалізацію на національному рівні. Дедлайн впровадження МКХ-11 встановлений на 1 січня 2022 року.

Водночас журналісти зазначають, що Всесвітня організація охорони здоров’я додала в список ментальних розладів МКХ-11 професійне вигорання і залежність від відеоігор.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: