Волонтери залучають літніх людей до допомоги армії

Дата: 12 Вересня 2015
A+ A- Підписатися

Україна посіла передостаннє місце у рейтингу соціального та економічного благополуччя літніх людей у країнах Європи. 

Як повідомляє кореспондент Центру інформації про права людини, організація HelpAge International опублікувала глобальний індекс AgeWatch 2015 серед 96 країн світу, у якому Україна посіла 73-тє місце. Рейтинг оцінює становище літніх людей за чотирьома показниками – матеріальне забезпечення, стан здоров’я, особистий потенціал і сприятливе середовище. За останній рік Україна втратила 10 рядків у цьому рейтингу. Ситуація погіршилася через конфлікт на сході. Серед країн Європи позаду України лише Молдова. Найкращі умови життя для літніх людей – у Швейцарії та Норвегії.

В цілому ситуація в Україні не дуже погана: всі отримують пенсію, наприклад, в Китаї пенсії немає, – пояснює такий рейтинг Галина Полякова, керівник Всеукраїнської благодійної організації “Турбота про літніх в Україні”. – Медичне обслуговування у нас дуже слабке, бідне. Літнім людям важко знайти роботу. А от оточуюче середовище непогане – красива, щедра природа”.

Кількість пенсіонерів в Україні перевищує кількість працюючих на 500 тисяч осіб. Це формує сприйняття пенсіонерів як утриманців. Активісти прагнуть довести протилежне. “Похилий вік – це не катастрофа, це мудрість і вільний час“, – підкреслює Галина Полякова. На думку активістки, людей похилого віку засмучує не маленька пенсія, а неможливість поділитися своїми знаннями і вміннями. Галина каже, що її волонтери виконують дуже цікаву і значущу роботу, і через це вони почувають себе потрібними і корисними.

Волонтери організації, люди похилого віку, вирішили допомогти бійцям і шиють нижню білизну. “Це не прибор нічного бачення, але ми допоможемо хоч цим. Бійці нам дзвонять, дякують. Попросили пошити бандани“, – каже Тетяна Андрієнко,  волонтер Житомирського відділення благодійної організації.

130 волонтерів організації навчено моніторінгу. В кожному місті, де працює організація, волонтери запитують, що непокоїть мешканців, та звертаються з приводу цих проблем до місцевих адміністрацій. Також допомагають літнім людям заповняти папери на субсидії, розказують, куди звертатися і як вирішувати проблеми. В організації працює служба адвокації, яка захищає права та інтереси літніх людей, а саме допомагає вирішити проблеми з ЖЕКом, транспортом, тарифами, доступністю будівель для маломобільних верств населення. Також волонтери моніторять ціни на ліки, бо виявилося, що в деяких соціальних аптеках ціни вище, ніж в комерційних. Волонтери вивішують ціни на ліки в коридорах у лікарнях, щоб літні люди орієнтувалися, куди йти і де купувати ліки.

Активісти вважають також дуже важливими соціальні візити до літніх людей, бо можливість з кимось просто поговорити, погуляти значно поліпшує їх якість життя. “Для людини похилого віку все це дуже важливо“, – наголошує Галина Полякова.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: