Волонтери просять терміново організувати евакуацію з Чорнухинської колонії

Дата: 15 Лютого 2015
A+ A- Підписатися

Волонтери “Донбас СОС” просять терміново організувати евакуацію в’язнів і мирних жителів з колонії в селищі Чорнухине Луганської області.

За інформацією, яка надходить на гарячу лінію “Донбас СОС”, на території колонії суворого режиму №23 (Чорнухине Попаснянського району Луганської області) надалі залишається більше 50 людей. Це ув’язнені і мирні жителі найближчих повністю зруйнованих будинків.

Люди сидять у двох роздільних бомбосховищах, які вони не в змозі залишити через постійні обстріли. Вчора у будівлі колонії знову потрапили снаряди – є поранені, як серед ув’язнених, так і серед мирних жителів. У деяких з них – серйозні кровотечі. Запаси продуктів харчування – вичерпані. Люди потребують термінової евакуації, медичної допомоги“, – йдеться у зверненні, яке волонтери “Донбас СОС” спрямовують до президента України Петра Порошенка, Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Валерії Лутковської, Голови Державної пенітенціарної служби України Володимира Палагнюка.

Волонтери відзначають, що Пенітенціарна служба планує виставити конвой евакуації в напрямку колонії тільки на 17-18 лютого, фактично прирікаючи людей на загибель.

У “Донбас СОС” нагадують, що стаття 27 Конституції України говорить: “Кожна людина має невід’ємне право на життя”, і звертаються до всіх, хто може вплинути на ситуацію і допомогти з евакуацією людей.

Нагадаємо, як повідомляло агентство УНІАН, за інформацією керівництва колонії, представники незаконних збройних формувань останнім часом категорично відмовлялися надати безпечний “коридор” для вивезення засуджених з селища Чорнухине і погрожували знищенням конвою і колони автотранспорту.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter