Внаслідок обстрілу російськими військовими Миколаєва загинула одна людина

Дата: 21 Квітня 2022
A+ A- Підписатися

Внаслідок вчорашнього обстрілу російськими військовими Миколаєва загинула одна людина. 

Про це повідомили у Миколаївській ОВА. 

Ілюстративне зображення. Фото: Nacho Doce/Reuters

Росіяни гатили ракетами по центру міста, де знаходяться приватні будинки. Внаслідок обстрілу поранення отримали троє людей, одна з яких померла у лікарні на операційному столі.

Напередодні мер Миколаєва Олександр Сєнкєвич повідомляв, що російські військові останніми днями почали обстрілювати місто з більшою силою. 

“Посилення бомбардувань касетними снарядами йде по житлових районах”,казав він. 

До початку російського вторгнення у Миколаєві проживали 500 тисяч жителів. Нині точних даних щодо тих, хто залишився, немає, однак, судячи з кількості сміття, яке вивозять, та води, яку використовують, Сєнкєвич каже про те, що 40% містян поїхали. Російські військові, за словами мера, знаходяться на відстані 20–30 кілометрів від Миколаєва. 

Станом на 18 квітня, внаслідок обстрілів у Миколаєві було відомо про 86 загиблих та майже чотири сотні поранених. 

Від початку російського вторгнення у місті також частково або повністю зазнали руйнування 2652 цивільних об’єкти, більшість з яких – це об’єкти житлового фонду (1932), навчальні заклади (129), заклади культури (58), медичні заклади (26) та інші невійськові об’єкти (132). 

Нагадаємо, що коаліція “Україна. П’ята ранку” збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
 
Зокрема, це умисні вбивства населення, катування і нелюдське поводження, умисне заподіяння тяжких страждань чи серйозного каліцтва, зґвалтування, руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю, примус цивільних осіб чи військовополонених служити в збройних силах РФ, використання населення як “живих щитів”, депортація українців до Росії чи на окуповані нею території Донбасу і Криму, викрадення і незаконні арешти цивільних осіб, взяття заручників, вчинення нападу на військових, які припинили брати участь у воєнних діях, віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста, використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів), використання отруйних речовин, напади на релігійні й культурні установи, розграбування суспільної й особистої власності тощо.
 
Правозахисники просять надсилати інформацію і докази про вказані злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Ознайомтеся з детальною пам’яткою, як фіксувати докази воєнних злочинів і злочинів проти людяності.
 
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте нас на адресу tp@humanrights.org.ua.
 
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів Коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, просимо заповнити онлайн-форму.
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter