Кримська влада продовжує забирати власність у бізнесменів

Дата: 19 Червня 2015
A+ A- Підписатися

У Криму окупаційна влада захопила кілька пансіонатів, чинить тиск на директора зоопарку “Казка” і кримськотатарських підприємців.

Як зазначено в травневому аналітичному огляді Кримської польової місії з прав людини, на території півострова триває процес незаконного заволодіння комерційним майном.

Приміром, за словами українського бізнесмена Геннадія Корбана, кримська влада захопила кілька пансіонатів у Криму (готелі “Енергетик” і “Крим”). Раніше він передав на півострів документи, що підтверджують право власності. Бізнесмен має намір звертатися до міжнародних судів для захисту прав власності.

За словами Олега Зубкова, директора зоопарку “Казка” в Ялті і парку левів “Тайган” в Білогірську, місцева влада та прокуратура незаконно намагаються відняти у нього ці об’єкти, фабрикуючи кримінальні справи проти нього. У своєму публічному зверненні директор зазначає, що однією з форм тиску на нього було незаконне усипляння мавп в його зоопарку, що суперечило нормам російського законодавства. Співробітники ветеринарного контролю, що проводили усипляння, відмовилися записуватися в журналі відвідувань та надати копії документів про підстави перевірки.

12 травня владою Севастополя російському байк-клубу “Нічні вовки” для створення розважального парку та рекреаційної зони було передано земельну ділянку у гори Гасфорта. 23 травня це рішення було призупинено урядом, голова законодавчих зборів Олексій Чалий заявив, що ділянку буде виставлено на конкурс. Однак, дана ділянка перебуває в користуванні ПАТ “Балаклавське рудоуправління ім. Горького”, яке пов’язують з українським бізнесменом Вадимом Новинським. Право на використання ділянки розглядається в суді.

Крім того, відбуваються підпали об’єктів кримськотатарських підприємців. Співкоординатор Комітету із захисту кримськотатарського народу повідомив, що в Рибачому та Алушті невідомі підпалили 7 таких об’єктів: готель, кафе “Ай-Петрі”, кафе “Затишок”, торговий павільйон, торгові точки і 4 автомобілі. Адміністрація кафе “Мусафір” в Бахчисараї повідомила, що з 11 травня кафе змушене припинити свою роботу через тиск місцевої влади та прокуратури.

Нагадаємо, кримська влада з початку анексії Криму націоналізувала низку об’єктів державної та приватної власності, серед них – заповідники, відомі виноробні заводи, “вишки Бойка” та енергопостачальна компанія Ріната Ахметова.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: