Власника типографії оштрафували за сексистську рекламу

Дата: 08 Квітня 2019
A+ A- Підписатися

Держпродспоживслужба оштрафувала за сексистську рекламу власника типографії, який популяризував свій бізнес за допомогою оголених моделей. 

Про це повідомили активістки Ліги захисту прав жінок “Гармонія рівних” у Facebook.

Власник типографії використав зображення моделей у футболках, на яких були емблеми відомих супергероїв, з підписом: “Наші менеджери як супергерої, допоможуть вирішити будь-яку проблему”. Рекламу поширювали у вигляді банера в інтернеті. Держпродспоживслужба, яка розглядала скарги активісток, дійшла висновку, що це зображення порушує статтю 7 Закону України “Про рекламу”. В ній, зокрема, зазначається, що реклама не повинна містити інформації або зображень, які порушують етичні, гуманістичні, моральні норми, нехтують правилами пристойності.

Чиновники зауважили, що власника типографії тепер оштрафують, проте не уточнили суми штрафу. Згідно з законом, штраф може становити вирахувану суму в розмірі п’ятикратної вартості виготовлення або розповсюдження реклами. 

Як відомо, в Україні компанії часто використовують сексизм, щоб привернути увагу до своєї продукції. Рекламують за його допомогою будівельні матеріаликомп’ютерну техніку та навіть роботу з державними закупівлями. З подібними виявами борються активісти, які надсилають сотні скарг до уповноважених державних установ. 

Читайте докладніше: Плата за сексизм. Чи допоможе новий закон побороти дискримінацію в рекламі?

Центр прав людини ZMINA докладно розповідав про те, як поскаржитися на сексистську рекламу, адже чинне законодавство України прямо забороняє дискримінацію в рекламі за ознакою статі. Про це йдеться в ст. 8 закону “Про рекламу”. Крім того, ст. 7 цього ж закону стверджує, що реклама не повинна містити інформації або зображень, які порушують етичні, гуманістичні, моральні норми, нехтують правилами пристойності.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: