Влада в Криму викорінює українську мову – правозахисниця

Дата: 06 Квітня 2015
A+ A- Підписатися

За написи “Крим – це Україна” людину можуть засудити як “екстреміста”.

Заступник голови Кримської польової місії з прав людини Ольга Скрипник в ефірі “5 каналу” заявила, що хоча на півострові, згідно з місцевою Конституцією, трьома державними мовами визначені українська, російська, кримськотатарська, але реальна ситуація виглядає інакше.

Наприклад, якщо говорити про українську, то учнів, які навчаються українською мовою, стало в 6 разів менше. Немає українських телеканалів. Те ж саме відбувається на прикладі телеканалу АТR“, – сказала Скрипник.

Раніше в КПМ повідомляли, що після анексії Криму на півострові скоротилася кількість викладачів української мови, а з українських шкіл у Криму залишилася тільки одна школа в Ялті.

Також, за словами Ольги Скрипник, за написи “Крим – це Україна” кримська влада може засудити людину як “екстреміста”.

Суди у Криму застосовують російське законодавство про екстремізм не тільки до прапорів України, але і до написів “Крим – це Україна“,  – каже Скрипник. 

Крім того, правозахисниця зазначила, що Росія дає приклад для світової спільноти порушення будь-яких домовленостей.

Нагадаємо, Кримська польова місія з прав людини у грудневому звіті зазначала, що кримська самооборона діє за підтримки кримської влади, є свідчення причетності представників цього збройного формування до перешкоджання діяльності журналістів, нападів на храми Української православної церкви Київського патріархату, обшуків в мечетях, медресе, будинках лідерів кримських татар, захоплень об’єктів приватної власності.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: