У Шостці влада не може впоратися з розливом ракетного палива

Дата: 18 Травня 2015
A+ A- Підписатися

У ніч на 30 квітня у місті Шостка на Сумщині було розлито хімічну речовину.

Семикілометровий потік желеподібної речовини привів до підприємства “Елга”, яке утилізує хімічні відходи і яке, за словами начальника державної екологічної інспекції в Сумській області Геннадія Базарова, не мало дозволів на зберігання таких речовин.

Мешканці міста скаржаться на нудоту, першіння в горлі та запаморочення, високу температуру тіла.

Згідно з першими результатами експертизи, яку проводить Харківський науковий центр військової екології, розлита речовина містить серед інших хімікатів високотоксичний компонент ракетного палива – гептил.

Ця речовина впливає на різні системи в організмі людини і з часом дає про себе знати. 

Впливає, починаючи з того, що він є канцерогенною речовиною, і уражує імунну систему, серцево-судинну, лімфатичну, нервову, шлунково-кишковий тракт, печінку, шкіру, а також викликає порушення репродуктивної діяльності і появу вроджених виродливостей“, – каже місцевий депутат Віктор Мозелевський.  

Прокуратура у Шостці порушила кримінальну справу за ч. 1 ст. 239 (забрудення або псування земель) та ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України. Директору підприємства оголошено підозру, однак той переховується від слідства.  

Місцева влада провалила оперативне інформаційне оповіщення щодо небезпеки життю й здоров’ю громадян. 

Голова міста Микола Нога заявив журналісту “Нового каналу”, що самотужки місцева влада роботу з очищення не потягне. 

“Ми за рахунок своїх ресурсів та обласних ресурсів можемо зібрати ту розлиту хімічну речовину, в тому числі і гептил, із звалища й інших міст. Але в Україні немає фірми, яка буде утилізувати ці відходи”, – каже Микола Нога. 

Очільник міста оприлюднив інформацію, що у районі знайдено також ще чотири могильники таких самих відходів. 

Міський голова Шостки переконаний, що треба терміново залучати уряд. Лише він зможе провести тендер і знайти фірму, яка утилізує отруту. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: