Влада Туреччини заборонила виїжджати з країни вченим і викладачам

Дата: 20 Липня 2016
A+ A- Підписатися

Влада Туреччини тимчасово заборонила вченим і викладачам вузів відрядження за кордон, і закликала тих, хто знаходиться за межами країни, швидко повернутися додому.

Про це повідомляє AFP.

Освітня рада Туреччини попросила ректорів вузів “терміново перевірити всіх професорів і адміністративних працівників на предмет зв’язку з FETO” – або “Терористичною організацією Фетхуллаха” – і доповісти до 5 серпня.

Рада також заявила, що викладачі університетів, академіки, які вже перебувають за кордоном по роботі або в ознайомчих поїздках, “повинні повернутися додому в найкоротші терміни”.

Як відомо, у ніч на 16 липня в Туреччині сталася спроба державного перевороту, скоєна військовослужбовцями. В ході цих подій загинуло 290 осіб, з яких близько 100 – учасники заколоту. Більше 1400 людей постраждали. Прем’єр-міністр Туреччини звинуватив в організації спроби військового перевороту опозиційного мусульманського проповідника Фетуллаха Гюлена.

За участь в заколоті були затримані майже 6 тисяч осіб, в тому числі близько 2800 військових. Також влада санкціонувала арешт понад 2700 суддів. 426 суддів і прокурорів були затримані.

Пізніше по всій країні було відсторонено від роботи до 8 тисяч поліцейських.

19 липня уряд Туреччини відсторонив від роботи 15 200 працівників освіти і вимагав відставки майже 1600 деканів приватних і державних університетів за звинуваченням у зв’язках з Гюленом.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: