Влада не врегулювала питання пільг для переселенців

Дата: 23 Лютого 2015
A+ A- Підписатися

Чинним законодавство не врегульовано порядок забезпечення безкоштовного перевезення переселенців, що бажають повернутися до покинутих місць перебування, а також відсутній контроль за використанням бюджетних коштів, виділених на допомогу таким особам.

Про це повідомляється на сайті “Моніторинг бюджетних витрат на внутрішньо переміщених осіб“. 

Харківська обласна державна адміністрація за інформацією Департаменту соціального захисту населення повідомила у відповідь на інформаційний запит Чугуївської правозахисної групи, що станом на 31 грудня 2014 року районними управліннями соціального захисту населення було взято на облік 105 925 таких громадян. При цьому Департамент не володіє інформацією про кількість осіб, які фактично проживають у Харківській області, але не звернулися з заявою про взяття на облік. 

За наданням щомісячної адресної допомоги звернулося 25 499 сімей, з них 234 сім’ям було відмовлено через підстави, визначені у постанові Кабінету міністрів №505 “Про надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг”.

У відповіді на запит також повідомляється, що чинним законодавством не передбачено відвідування працівниками Департаменту внутрішньо переміщених осіб за місцем їх проживання, не затверджено і порядок здійснення перевірок цільового використання коштів, виділених на потреби внутрішньо переміщених осіб.

Крім того, зазначено, що Законом України “Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб” надання таким особам додаткових пільг не передбачено, Кабінетом міністрів не врегульовано порядок забезпечення безкоштовного переміщення транспортом для повернення до покинутих місць перебування. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter