Влада хоче затягнути ратифікацію Римського статуту на три роки

Дата: 14 Грудня 2015
A+ A- Підписатися

У переддень Міжнародного дня прав людини парламентський комітет з питань правової політики та правосуддя відмовився включати до порядку денного Верховної Ради законопроект №1788, який би уможливив приєднання України до Міжнародного кримінального суду (МКС).

Про це йдеться у висновку комітету, який оприлюднений на сторінці парламенту.

На думку комітету, ратифікація Римського статуту регулюється проектом закону про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя).

“Законопроектом пропонується змінами до статті 124 Основного Закону передбачити положення про те, що Україна може визнати юрисдикцію МКС на умовах, визначених Римським статутом МКС. Члени Комітету зазначають, що реалізація положень законопроекту № 3524 забезпечить системність, повноту, чіткість і несуперечливість конституційного регулювання суспільних відносин”, – йдеться у висновку за підписом голови комітету Руслана Князевича.

Водночас попри те, що ратифікація Римського статуту МКС є міжнародним зобов’язанням України відповідно до ст. 8 Угоди про Асоціацію з ЄС, Комітет з питань європейської інтеграції вважає, що законопроект №1788 не належить до пріоритетних сфер адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу.

Правозахисниця із “Євромайдан SOS” Ірина Думич переконана, що відхилення комітетом законопроекту свідчить про відсутність політичної волі.

Правозахисники зауважують, що внесений Петром Порошенком законопроект щодо змін в Конституцію в частині правосуддя передбачає внесення норми, яка дозволяє визнавати юрисдикцію Міжнародного кримінального суду. Однак ця норма набирає чинності через три роки після змін до Конституції. Це ще більше відсуває ратифікацію Римського статуту у часі.

Як відомо, проросійські бойовики домагаються на Мінських переговорах від України, зокрема, амністії для учасників збройного конфлікту на стороні Д/ЛНР.

Раніше адвокат Олег Веремієнко, який співпрацює з Українською Гельсінською спілкою з прав людини, закликав негайно ратифікувати Римський статут, аби унеможливити амністію проросійським бойовикам, адже з моменту ратифікації міжнародні злочини не матимуть терміну давності.

Нагадаємо, 15 грудня о 10:00 у Києві в Українському кризовому медіа-центрі відбудеться прес-конференція “Забути про Гаагу: Україна знову відкладає ратифікацію Римського статуту”.  

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: