Влада Казахстану тисне на лідерів профспілок: у чому їх звинувачують?

Дата: 27 Листопада 2018
A+ A- Підписатися

Правозахисники з Казахстану закликають владу країни припинити тиск на лідерів незалежних профспілок та звільнити трьох активістів – Ларису Харкову, Ерлана Балтабая та Дмитра Сенявського, двох з яких влада намагається запроторити за ґрати за нібито фінансові махінації.

Лист із проханням припинити тиск та відпустити людей правозахисники пропонують підписати всім охочим на своєму сайті.

Активіст із плакатом на підтримку одного з лідерів незалежних профспілок Казахстану 

У липні в місті Шемкенте відбувся суд над Ларисою Харковою – лідеркою Конфедерації незалежних профспілок 2012 року. Її звинувачували в привласнені п’яти мільйонів тенге, а свідком на засіданні була одна з членкинь організації.

“Під час слідства, яке тривало протягом шести місяців, ми думали, що справа до суду не дійде. Це не пересічна справа, вважаю це замовним злочином, скоєним проти мене і конфедерації. Ми захищаємо права працівників. У Казахстані закривають незалежні профспілки і судять активістів. Усі [висунуті звинувачення] засновані на припущеннях”, – говорила вона під час засідання.

Лариса Харкова

Колеги Харкової стверджували, що обвинувачення слідства не мають нічого спільного з реальністю, а так зване привласнення, яке їй інкримінують, було нічим іншим, як звичайним переказом організаційних коштів на її рахунок. Водночас вони зауважували, що це рішення ухвалювали спільно з лідерами профспілок, що належать до конфедерації.

Через декілька місяців казахські силовики прийшли з обшуками до очільника незалежної профспілки “Гідна праця”, яка також належить до конфедерації, Ералана Балтабая. Його звинуватили в “розкраданні грошей”, при цьому кримінальну справу також порушили за заявою колишнього члена організації.

Ерлан Балтабай

Балтабай тоді заявляв, що звернення члена профспілки до поліції є неправомірним, а головною метою переслідування назвав припинення роботи організації. Під час обшуку силовики не повідомили, за якою статтею звинувачують чоловіка, а лише зауважили, що проводять слідчі дії.

У листопаді в Казахстані напали на лідера регіонального управління профспілки робітників паливно-енергетичного комплексу Дмитра Сенявського. Група невідомих побила його у власному гаражі, коли він ремонтував машину. Після нападу чоловіка забрали до лікарні з травмами голови та тіла, а також із численними переломами. Пізніше він повідомив, що невідомі погрожували йому по телефону незадовго до нападу.

Дмитро Сенявський після нападу 

Правозахисники підкреслюють, що тиск на профспілкові організації почався в країні ще у 2017 році, і закликають звільнити ув’язнених активістів та розслідувати напади.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: