Влада Катару не змогла пояснити причину 70% смертей робітників-мігрантів у країні

Дата: 26 Серпня 2021
A+ A- Підписатися

Катар після отримання дозволу на проведення 2022 року чемпіонату світу з футболу не розслідував належним чином смерті робітників-мігрантів на місцевих об’єктах: у результаті близько 70% смертельних випадків мають невідому природу.

Про це йдеться у звіті міжнародної правозахисної організації Amnesty International.

Будівництво в Катарі. Джерело: ©Нарендра Шреста / EPA / Shutterstock

У дослідженні уточнюється, що більшість смертей робітників-мігрантів, зокрема на об’єктах будівництва Мундіалю, влада Катару пояснює “природними причинами”, серцевою або дихальною недостатністю. Проте насправді їхня причина достеменно не відома, оскільки місцева влада здебільшого смертельні випадки ретельно не розслідувала, зокрема розтинів тіл загиблих не робили.

“У добре забезпеченої ресурсами в системі охорони здоров’я країни має бути можливість ідентифікувати точну причину смерті у всіх випадках, крім 1%”, – йдеться у звіті.

Правозахисники вважають, що істотними факторами, які могли призвести до смерті, можуть бути сильна спека та висока вологість. Вони закликали владу Катару вжити заходів щодо посилення захисту робітників.

“Коли молоді та здорові чоловіки раптово вмирають після довгої роботи в умовах сильної спеки, виникають серйозні питання про безпеку умов праці в Катарі”, – сказав голова Amnesty з питань економічної та соціальної справедливості Стів Кокберн.

Водночас представники місцевої влади пояснили відсутність розтинів тим, що рідні загиблих намагалися якнайшвидше забрати тіла для поховання.

За даними розслідування на основі інформації посольств п’яти держав у Катарі, які оприлюднило британське видання The Guardian, за 10 років від моменту, коли країна отримала право приймати чемпіонат світу 2022, на місцевих об’єктах загинуло щонайменше шість із половиною тисяч робітників-мігрантів. Найбільше померло індійців – 2,7 тисячі осіб, 1,6 тисячі – з Непалу, одна тисяча – з Бангладеш, понад 800 – з Пакистану та трохи більше за 550 – зі Шрі-Ланки. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter